Eesti ainus feministlik kultuurifestival

Tänavu Ladyfest Tallinn toimub seitsmendat aastat ning sel aastal, mille eesmärgiks on tuua kokku inimesed, keda huvitab feminism, inimõigused, vähemuste hääled ja aktivistlik isetegemiserõõm.

Foto: admin

Tänavu toimub Ladyfest 8.-12. märtsil Tallinnas. Viiepäevase programmi jooksul avatakse 3 näitust, toimub 2 kontserti ja 1 pidu, muuhulgas saab külastada töötube, loenguid ja filmiõhtud. Põnevaid esinejaid leidub nii Eestist kui välismaalt, saab näha rahvusvahelist kunsti ja kohtuda tegijatega Soomest, Saksamaalt, Hollandist ja Valgevenest. Peamised ürituste toimumiskohad on Kultuuriklubi Kelm, Sotsiaalkeskus Ülase 12 ja artist-run-space Kraam, kuid näitusi ja töötube toimub mujalgi.

Programmiga saab tutvuda kodulehel www.ladyfest.ee ja festivali melule saab silma peal hoida Facebooki ja Instagrami lehel.

Festival avatakse 8. märtsil endise mänguasjade tehase Polymer ruumides, kus lisaks peole toimub ka Tiina ja Mai Söödi näituse “Heli riided” avamine. Telliskivi Loomelinnakus saab näha laineid löönud näitust “Appi, kiilakas naine!”, milles autor Annika Haas tutvustab ootustele mittealluvate naiste lugusid. Suurem pidu toimub Kultuuriklubis Kelm reedel, 10.03., mil lavale astuvad HUNT (EE), Razor Kunts (DE) ja Oliotronix (EE/UK). Saab veel külastada loengu Eesti esimesest, Wikipeedia artikli kirjutamise töötuba, punkkontserdi, koduse rattahoolduse õpetuse ja palju muud.

Sel aastal keskendub festival kogukondade kokkutoomisele ja innustamisele. Tähelepanu pööratakse kohaliku feminismi ajaloole ja arutatakse hetkeolukorda, kuid samuti saab kohtuda tegijatega välismaalt, kes jagavad enda kogemusi naiste ja vähemuste õiguste eest seismisel. Puudu ei jää ka meelelahutusest, kuna mitmel õhtul toimuvad erinevad kontserdid ja peod.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar