Dokfilm, mis annab hääle 2000 naisele üle maailma

Eestimaa kinodesse jõuab 6. märtsil dokumentaalfilm „Naine” („Woman”, Prantsusmaa 2019), mis annab hääle 2000 naisele üle maailma.

Naine_

Ulatuslikust skaalast hoolimata pakuvad režissöörid Yann Arthus-Bertrand ja Anastassia Mikova intiimse pildi nendest, kes moodustavad pool inimkonda. Projekt puudutab selliseid teemasid nagu emadus, haridus, abielu ja varanduslik iseseisvus, aga ka menstruatsioon ja seksuaalsus.

Naine_Dimitri Vershinin

Foto: Dimitri Vershinin

See on ühtlasi võimalus heita pilk ülekohtule, mille all naised kannatavad kõikjal maailmas, kuid film tahab toonitada pigem naiste sisemist jõudu ja nende võimet maailma muuta, seda hoolimata kõikidest raskustest, millega nad silmitsi seisavad.

Sel uuel ajastul annavad naistehääled tooni üha rohkem ja rohkem ning filmi eesmärgiks pole keskenduda probleemidele või üleskutsetele naiste õiguste parandamiseks, vaid leida lahendusi ja üritada sugusid lepitada.

Naine_Emilie Auje

Foto: Emilie Auje

Isiklikel kohtumistel põhinev linateos seab kokku lood väga erinevatelt naistelt, kelle seas on näiteks riigijuhte, iluduskuningannasid, bussijuhte või talunaisi väga kõrvalistest piirkondadest. Ütluste vahepeal laiendavad lugusid kaadrid, mis näitavad naisi isikupäraselt tavaelus või suurtel koosviibimistel, kus on koos tuhandeid naisi.

Naine_©Julien Mauranne

Foto: Julien Mauranne

Režissöörid tegid koostööd kunstnikega – nagu näiteks fotograaf Peter Lindbergh -, et uurida naiste suhteid nende enda kehaga. Tantsijad kollektiivist Bandaloop edastavad metafoorilise tantsu kaudu naiste jõudu ja võimeid tõusta taevasse.

Body-fitnessi maailmameister Esta Pilt ootab filmi huviga, sest filme vapratest naistest ta armastab. „”Mustlaskuninganna” („Gipsy Queen”, 2019) oli väga hea. Samuti „Tuulest viidud”, „Elizabeth” (1998),” loetleb ta.

Samuti ootab filmi naiselikkusekursusi korraldav Karolin Tsarski. Võimsa naiseliku filmina meenub talle varasemast lisaks “Dangerous Beauty” (1998, peaosas Catherine McCormack), mida ta on mitmeid kordi vaadanud. “Soovitan sinna juurde ka naiselikke raamatuid: Ema Teresa biograafia ja “Naised, kes jooksevad huntidega”,” räägib ta.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar