Disainitänav ja Moepõik toovad rohkelt disaintooteid

Esmaspäeval algas XIV Disainiöö, mis oma mitmekülgse programmiga on tänaseks enda alla haaranud kogu Tallinna ning laienenud ka Tartusse ja Pärnusse. Lisaks arvukatele harivatele loengutele, näitustele ja töötubadele, avatakse laupäeval, 21. septembril ka traditsiooniks saanud Disainitänav ja Moepõik.

Disainitänav

Foto: Erakodu

Disainitänava nime all tegutsev disainiturg pakub uusimate disainikollektsioonide parimaid palasid nii moe-, aksessuaari-, toote- kui ka sisustusdisaini vallast. Seekordne Disainitänav ja Moepõik toimub Noblessner Shipyardis, kuhu on end kaheks päevaks sisse seadnud üle 100 kodu- ja välismaise disaineri ning disainbrändi. Rohkelt silmailu pakkuv Disainitänav võimaldab tutvuda inimeste ja lugudega esitletavate toodete taga ning soetada parimat disaini eriti heade hindadega.

Kõige arvukamalt on esindatud rõiva- ja aksessuaaridisain. Sügistalvise hooaja mõnusamaks äraolemiseks esitleb kodumaine aeglase moe rõivabränd K-ST oma esimest tuulejopet ning Peterburist tuleb vihmamantlite ja talvejopedega kohale POLYANKA. Uudseid  kontseptsioone esitlevad kudumibränd Mekoome, mille disainer loob digitaalselt graafilisi maastikke ja transformeerib neid kudumimustriteks ning KUU handmade, mis pakub meeste triiksärkidest valmistatud unisex-rõngassalle. Loomulikult ei puudu Disainitänavalt ka juba tuntud brändid Eve Hanson, Ellen Richard, Piret Kuresaar, Nordhale jpt.

Ehtekunstist võib tänavusel Disainitänaval kohata nii esmakordselt esitletavaid värskeid noppeid Studio Mari Seger uuest tänavastiilikollektsioonist kui ka juba armastatud ehteseeria “LEAVES” laiendatud valikut. Sigrid Kuusk toob oma pilkupüüdva vormiga ehteseeriate “SOHO” ja “Kuusekasvu” kõrval kohale ka uue eksklusiivseeria “ALGA” ning valiku ainueksemplarehteid. Lisaks on kohal peamiselt taaskasutatud hõbedast ehteid loov Seco by Jane Aus, uute materjalide ja tehnoloogiatega eksperimenteerivad Anneli Tammik Jewellery ja Lentsius Design ning veel mitmed teised.

Kodudesse leiab sisustusinspiratsiooni näiteks Groveneer valikust, mis pakub Red Dot auhinnaga pärjatud ainulaadset kleebitavat naturaalsest puidust seinakatet. Ka PULO disain on inspireeritud puidust ja selle looduslikust ehedusest, läbi mille sünnivad brändi valgustid ja sisustuselemendid. Pärnust tuleb kohale PEHMÖ, kes on endale nime teinud värviliste, pehmete, mugavate ja nööpidega metallraamil pinkidega ning erinevatest materjalidest elustiilitoodetega on kohal Tipitiri hoolikalt valminud käsitöötooted.

Disainitänav ja Moepõik avab uksed kell 12:00 ning sissepääs disainiturule on tasuta. Kes nädalavahetusel Tallinnas ei viibi, saab mitmete põnevate disainitoodetega tutvuda ka varem. 16.-22. septembrini kutsub Solaris Keskus Solarise disainitänavale tutvuma sealsetes disainipoodides pakutavate innovaatiliste toodetega. Näiteks leiab sealt kellad, mis on valmistatud illegaalsetest relvadest või seljakotid, mis on valmistatud kokku kogutud plastikpudelitest.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar