Disainitänav ja moepõik

Sel laupäeval ja pühapäeval ootab XV Disainiöö festivali raames külastajaid aasta oodatuim ja laiaulatuslikum disainiturg Disainitänav & Moepõik. Kaheks päevaks seavad end tänavuse festivali keskusesse, Põhjala tehasesse, sisse üle 150 disaineri ja disainbrändi meilt ja mujalt, tuues kokku juba nii armastatud ja tuntud tegijaid kui ka veel vähe avastatud, ent kvaliteetseid disainipärle.

Poster

Selleaastase Disainiöö festivali peateemaks on “Vajaduspõhine disain / Design for Need”, mille olulisteks aspektideks on kestvus ja keskkonnahoid, vältimaks ebavajalikuga planeedi koormamist. Teemafookusest lähtuvalt on ka disainiturule osalema valitud mitmed disainerid ja disainbrändid nii moe-,  aksessuaari-, toote- kui ka sisustusdisaini vallast, kelle eesmärgiks on luua justnimelt eetilisi, kauakestvaid ja omanäolisi disainlahendusi.

Kõige arvukamalt on esindatud moe- ja aksessuaaridisainerid, kelle hulgas leidub nii tuntumaid brände nagu Seco by Jane Aus, kes kasutab ehete loomiseks ümbertöödeldud hõbedat muuhulgas vanast ja aegunud elektroonikast, aga ka täiesti uusi tegijaid. Nii võtab disainiturust esimest korda osa jätkusuutlike ehete bränd JNGLSNTMSSV by Iris Vilu, kes loob ehteid kasutatud HDPE-plastikust ja töödeldud Swarovski kristallidest. Käsitsi valmistatud merekarbikujuliste ehete iga eksemplar on unikaalne, kombineerides sageli julgeid värve ja otseseid viiteid suurkorporatsioonidele.

Põnevaid materjalilahendusi kasutab ka minimalistliku joonega aksessuaaribränd SKIIWI, kelle seljakotid ja väiksemad aksessuaarid on valmistatud korgipuu nahast ja Piñatexist, millele lisab kontrasti vegannahk. Lisaks kodumaistele jätkusuutliku disaini edendajatele kohtab disainiturul ka tegijaid naaberriikidest, näiteks Läti disainerite kollektiivi Butterman, kelle rõivad valmivad aeglase moe tootmisprintsiipe järgides ning kus kohtuvad põhjalik uurimistöö, käsitöö ja kvaliteetsed materjalid. Tähelepanuta pole jäetud ka pere kõige pisemad, kelle jaoks on valikus näiteks beebide ja väikelaste jalanõusid valmistav bränd Euts, kes loob jalavarje taimpargitud nahast, kasutades allergeenide- ja kroomivabu looduslikku päritolu värve.

Kodu- ja sisustustooteid pakub teiste hulgas põhjamaine kodutekstiilitootja KOOS, kelle valmistoodete sarjas leidub nii käterätikuid, pajakindaid, põllesid, pleede, voodikatteid kui ka patju. Lisaks linale, puuvillale, siidile ja villale, kasutab bränd ka mööblitööstuses ülejäänud nahka. Keraamikahuvilistel soovitame aga Disainitänavalt üles otsida Ceramies stuudio, mida veavad kaks Hong Kongist pärit kunstnikku ning kes on muuhulgas loonud lauanõude komplekti ka Telliskivis asuvale Fotografiskale, kasutades ümbertöödeldud portselani.

Lisaks toodetega tutvumisele on Disainitänav & Moepõik hea võimalus jutustada disainerite endiga, tutvuda lugudega vastavate toodete ja brändide taga ning saada osa disainituru parimatest pakkumistest ja hindadest.

NB! Võimalusel palun ära mina autoga, kasuta trammi, ratast või tõukekat. Kohapeal on olemas JALGRATTAPARKLA. Loodus ja kohalikud tänavad kui jätad sõidumasina koju.

* Soovitame kohale minna ühistranspordi. Parkimine on võimalik Põhjala tehase ümbruses Ankru tänaval ning ümberkaudsetes parklates vastavalt linna parkimiskorrale.

* Trammiga tulles: tramm 1 ja 2, Kopli suunal, peatus Marati

* Hästi käituvad lemmikloomad on festivalile teretulnud.

Raadio 2 väljub eetrist – otse Kopli südamesse XV Disainiööle! Festivali ametlik raadiopartner R2 avab DJ-ala Disainitänaval: 19.09 ja 20.09!

Facebooki event!

O S A L E J A D:
Eesti Disaini Maja
Safal KIDS
Helena Tikunova Design
Agnes Veski Jewelry
WolfBerry
Jaana Trauss Design
OOMYO
Raili Nõlvak
Woolish
VETKA/Kristina Puz
Inga Radikainen
Botanic Garden
Seco by Jane Aus
Sigil Stone Studio
Lentsius
Inga Kalistru Ehted
KENA
HERTTA
KANA särgid
HING
Sssprint Stuudio
JOLO
Katrin Valgemäe
BUTTERMAN
MIRGOODS
Anneli Tammik Jewellery
Piret Loog
KOSU väikelaste nõudesari
Euts
SKIIWI
Merle Kasonen Jewellery
Mirai Design House
KUU handmade
Mari Masso Millinery
NORDHALE
ELLEN RICHARD
Lisa Kroeber Jewellery
Nola
ÖÖKÜLM
Eve Hanson
Reflective Zoo OÜ
ALEXANDERLING
Pesuliisu
Katreen Flowers
JNGLSNTMSSV by Iris Vilu
johannatammceramics
Rami Jewellery
Iidam ja Aadam
UniOrganic OÜ
Lõngast loodud / Riine Latserus
Krõõt Kukkur Illustrations
PIRET KURESAAR
Ruth Terras
Lambiateljee Hipster Light
Siret Design
John Blund Blankets
RAJA STYLE
Kalamaja Paberipood
KOOSdisain
PIPIK
Rita Livia Jewelry
astrid rajalo
WOH
NikiKi Baby Girl Turban
Hele Art and Design
Karen Milistver
K i l l u d
ALPAKA
Õpilasfirma Cinto
Tohuto
Pehmö
A-galerii autoriehted
TigaseMann
Ichoose
Katré
Velkur
Kristiina Laurits
QLR Disain
Wallars
DeMoog Design House
Kirill Safonov
Gré
D’DIFFERENCE
Stuudio Emma Leppermann
Sigrid Kuusk
“Armilde” & “Ruudi”
KYLLIKE
Hiiu Vill
NRTN/Hansel Tai
metsik
gkdisain
uBent / Viljo Naarits
EGG Laura Saks
BRäND
TIINA ANDRON
TOKU
Liina Lelov ja Valdek Laur
Stuudio Raili Keiv
Isbushka
Põhjamaa Disainistuudio OÜ/ Põhjamaa Portselan
MOI
Triibuvineer
1.kiht
Studio Mari Seger
Kristi Liiva Jewelry
Jyrgens ART
Pea Peenar
Mari Design
SEIK
Hvitolg
IRIS JANVIER
Mekoome
Ceramies
MIURIO
NirgiWabrik
EstWestDesigns
Iseloov. design
Janika Mägi
Valent
LoodusSPA
KUKUI
EHE ELO
HÕRD, ME by Eve Roosna
MOONIKA KASE
Indrek Päi Jewellery
Furlin
MUUNI
Lumina Nordica
Anne Türn
Julia Valtanen Illustration
Kadi Veesaar Jewellery
LÕÕM
Artbuz Creative Workshop
BOH design
Kanela- ÖÖHELK X JO
Woogs
RÄHN Eyewear
k u u l
NIELA
Craftory
Fanni Banni
Kristin Otsalt
ELLI
JustMust by Ewi
TUUB
Edasi.org
Marat

Disainitänav & Moepõik on külastajatele avatud laupäeval, 19. septembril kell 12–19 ja pühapäeval, 20. septembril kell 12–17 Põhjala tehases (Marati 5, Tallinn). Rohkemat infot osalejate ning Disainiöö teiste ürituste kohta leiad: https://www.disainioo.ee/

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar