Disaininäitus VÄLI

Disaini-ja Arhitektuurigaleriis on 10. maini eksponeeritud näitusel VÄLI/FIELD vol 2 valik Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) vilistlaste ja tudengite disainiloomingust. “Väljale” on välja pandud ligikaudu 40 tööd erinevatelt autoritelt.

VÄLI_FIELD vol 2_foto autor Rasmus Jurkatam_fotol Scheckmann by Sille Sikmann kingad

Sille Sikmann. Foto: Rasmus Jurkatam

Disaini suund on TKKs viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning valmivad tööd jõuavad järjest sagedamini nii Eesti kui ka rahvusvahelise disainipubliku ette. Üha rohkem tudengite projekte on seotud reaalse tellija või avaliku ruumiga. Näitusel osalejatest on mitmed autorid kogunud sedavõrd tuntust, et ei vaja disainipublikule kindlasti enam tutvustamist – nimed Karl Annus, Liisa Soolepp, Stella Soomlais, Triinu Pungits, Sille Sikmann, Kärt Põldmann või Jo Nurm räägivad ise enda eest.

Näituse VÄLI/FIELD kujunduskontseptsioon pöörab igale tööle võrdselt tähelepanu. Punased jooned näituseruumis osutavad igale autorile ning loovad samas mõttelise suuna edasiliikumiseks. Eksponeeritavate tööde juures olevad kaastekstid annavad aimu autorite tänastest tegemistest disainerite ja ettevõtjatena. Eksponaatide hulgas on nii mainekaid rahvusvahelisi auhindu võitnud töid kui ka Eesti olulisima disainipreemia Bruno nominente. Samas leiab väljapanekust värskeid ideid tudengitelt, kes on tegemas oma esimesi suuremaid projekte.

VÄLI_FIELD vol 2_foto Rasmus Jurkatam

 

Näitusel osalevad: Anneli Alton, Nele Ambos, Karl Annus, Maria Helena Arvi, Kätlin Eskla, Kristina Haan, Egle Jaago, Andre Jaanimäe, Tiina Karu, Riin Kivisild, Rainer Klement, Mario Kroon, Eva Liisa Kubinyi, Maria Kuusik, Triin Kõivupuu, Mari Kõrgesaar, Tuuli Laumets, Kairi Lentsius, Kätlin Lõbu, Vitaly Makurin, Mihkel Mölder, Reela Nigul, Marju Nurk, Jo Nurm, Kadri Nutt, Kertu Oja, Katre Piho, Kaidi Ploomipuu, Triinu Pungits, Kärt Põldmann, Maria Rästa, Mait Rätsep, Liis Savikov, Sille Sikmann, Liisa Soolepp, Stella Soomlais, Merily Sulg, Lauri Särak, Kersti Teenu, Teele Tenso, Katrin Trumm, Ingmar Trummer, Ilja Uhlinov, Anni Varm.

Näitust VÄLI/FIELD eksponeeriti esmakordselt 2014. a oktoobris Tartus galeriis Noorus.

Disaini- ja Arhitektuurigalerii asub Pärnu mnt 6, Tallinn. Galerii on avatud E-L 12-18.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar