Disainerite jäätisekunst jõuab Tartusse

Oktoobris avab ülikoolipealinnas sügishooaja meeleolukas näitus, kus näeb Eesti tippdisainerite loodud kauneid kleite, mis valminud Magnumi „Vabasta endas kiskja“ kampaania raames. Vaatemängulistes kõrgmoest inspireeritud kleitides kohtuvad moodne linnadžungel ja mänguline kunst. Näitus jääb Tartu Kvartali keskuse aatriumis avatuks kuni 14. oktoobrini.

Zemanta Related Posts Thumbnail

Foto:Jörgen Paabu

Unikaalne moelooming on inspireeritud igas naises peituvast mängulisest kiskjast ning samas ka Magnum Double jäätise enda värvidest, maitsetest ja tekstuuridest. Näeme Eesti armastatud moeloojate Aldo Järvsoo, Tiina Talumehe ja Kirill Safonovi poolt disainitud kleite.

„Lähtusin kleite luues Magnum Double jäätiste ägedatest maitsetest. Malbed õhulised tüllseelikud vastanduvad metsikute toppidega ja näib nagu oleksid kiskjad tõepoolest igapäevane osa linnadžunglist,“ rääkis Eesti moemaastiku lihtsa disaini ja selgete vormide kuningas, Embasssy of Fashion disainer Aldo Järvsoo.

„Ka minu jaoks olid inspiratsiooniks Magnumi enda värvid ja maitsed, mis pehmete üleminekutena ka kleitides kajastuvad. Näeme karamelli, pruuni ja elitaarset kuldset, mis sobitub hästi Magnumi jäätise stiilselt glamuurse esteetikaga. Materjalidest kasutasin näiteks kvaliteetset trikotaaži, brokaati ja tülli, mis kokku annab põneva eklektika, viies igapäevaelust külluslikku fantaasiamaailma,“ rääkis Tiina Talumees, kes ka ise on Magnumi jäätise suur austaja.

„Minu loodud kleidid sellele näitusele on ainulaadsed couture’i mõjuga kunstiteosed. Inspiratsiooniallikaks oli Magnumi rikkalik maitsepalett, mis andis võimaluse eksperimenteerimiseks kanga faktuuri ja tekstuuriga. Kleidid põhinevad minu enda unikaalsetel lõigetel, kasutatud on rikkalikult tikanditehnikat ning muidugi lisatud ka rohkelt armastust,“ kirjeldas oma näitusel väljapandud kleite Eesti üks omanäolisema käekirjaga moekunstikke Kirill Safonov.

ReleasetheBeast_KirillSafonov

Kirill Safonov. Foto: Jörgen Paabu

Magnumi jäätisesari Double Magnum  toob meieni kolm põnevat maitset – šokolaadi, karamelli ja maapähkli –, mis paiknevad kahe ahvatlevalt küllusliku šokolaadikihi vahel. Eeskätt täiskasvanud jäätisegurmaanidele mõeldud maitseid saadab stiilne „Vabasta endas kiskja“ ehk „Release the Beast“ kampaania.

Lisa kommentaar