Darja Popolitova võitis stipendiumi

Adamson-Ericu stipendiumi võitis 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia doktorant ehtekunstnik Darja Popolitova. Stipendiumi üleandmise pidulik tseremoonia toimub reedel, 17. augustil kell 18.00 Adamson-Ericu muuseumis.

Foto: Erakogu

Võitja selgitati välja tihedas konkursis erinevate valdkondade noorte kunstiõppurite vahel. Lisaks laureaadile on nominendid Viktor Gurov ja Kristen Rästas, kes saavad LC Tallinn Hansalt tänukirja ja muuseumilt Adamson-Ericu hõbedase rinnamärgi. Lions Club Tallinn Hansa asutatud stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel erialadel magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Osales 22 noort mitmest Eesti ja välisriigi kõrgkoolist.

Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus on tänulik: „Aastal 2011 asutatud stipendiumi nimel on Lions Club Tallinn Hansa aktiivne tuumik pingsat tööd teinud, et tagada selle stipendiumi regulaarsus ja oluline staatus noorte kunstiõppurite hulgas. Kunstiteadlase pilguga vaadates on käesoleval aastal tegu suurepärase stipendiaadiga. Darja on andeks ja laia spektriga tegutsev ehtekunstnik ning loodan, et 2500 euro suurune stipendium aitab teda igati oma loominguliste eesmärkide saavutamisel“.

LC Tallinn Hansa president Ly Müürsoo kommenteerib otsust: „Meie klubil on hea meel tõdeda, et sellel aastal on stipendiaadiks ehtekunstnikust doktorant. Määravaks sai see, et Darja Popolitova looming eristus teistest. Ehted ning materjalid, millest ta neid loob, on väga mitmekülgsed ja ainulaadsed. Darja Popolitova sarnaneb väga oma loovas avatuses ja rahvusvahelisuses Adamson-Ericuga, kelle nime meie Lions Clubi väljaantav stipendium kannab“.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016) ja Anna Kaarma (2017).

Stipendiumi uus taotlusvoor järgmiseks, 2019. aastaks kuulutatakse välja Adamson-Ericu muuseumi asutamise 35. aastapäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel käesoleva aasta detsembris.

Vaata Adamson-Ericu stipendiumi 2018 võitja portfooliot.

Lisa kommentaar