D_O_M toob lavale jätkusuutlikud materjalid

Disainiöö raames toimuv omanäoline moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES  keskendub tulevikumaterjalidele ning toob ainulaadses moevaatemängus lavale jätkusuutlikku moesuunda edendavad Eesti moebrändid Susimust, Anu Rieberg ja Seasoned Traveller.

anu_rieberg

Fotol Anu Riebergi looming

Moeetendusel eksponeeritakse kontseptuaalse vaatemängu kaudu rõivaid, mille loomisele on lähenetud kui terviklikule disainilahendusele, võttes disainiesteetika kõrval arvesse ka näiteks rõivaste mõju kandja kehale ja tervisele, argielus vajaliku liikumisvabaduse jne. Oma loomingut esitlevad Eesti päritolu ambitsioonikad tegijaid, kelle loomingu fookuses on kvaliteet, kaasaegsed rõivatehnoloogiad, uuenduslikud materjalid ning loodu kestvus.

susimust

Fotol spordiriiete bränd Susimust

Susimust on uus naiste spordiriiete bränd, mis ühendab aktiivse elustiili rõivastes funktsionaalsuse kõrgel tasemel disainiga. Susimusta põhjamaiselt karge ja tugevalt minimalistliku disainikeele taga on peensusteni väljatöötatud istuvus ja tulevikku vaatavad kõrgtehnoloogilised kangad. “Lavale tuleb nii olemasolev kollektsioon kui ka esemed uuest kollektsioonist, mille polüamiidkiud on saadud vanade kalavõrkude ja vaipade ümbertöötlemisel. Kui kvaliteetset toodet saab sama hästi teha ka materjalidest, mis maailmas juba olemas on, oleks patt seda mitte teha,“ tutvustab disainer Kersti Mikkov oma lavakollektsiooni uuenduslikku poolt.

Anu Riebergi looming on inspireeritud traditsioonilisest jaapani rõivast ning keskendub mugavusele. Unisex-lõikeid ja jääkideta disaini printsiipi järgides on tema omanimelise brändi missioon luua rõivaid, mis sobivad nii argiellu kui pidulikeks sündmusteks.

seasonedtravel

Fotol Seasoned Travel looming

Jaanus Vahtra on filmimaailmas pärjatud kostüümikunstnik, kelle loodud ja disainitud Seasoned Traveler parkad on inspiratsiooni saanud meie laiuskraadil filmimise igapäevast. Nii tehnoloogias kui kangastevalikus valitseb maksimaalne kvaliteet, millega kannatab olla külmas ja lõikava tuule käes. Seasoned Traveler parkad on funktsionaalsed ja elegantsed nii rabarajal kui ka suurlinna peatänaval.

Rõivadisainietendus D_O_M – DISAIN ON MOES toimub 19.09. kell 19.00
@ Noblessner Shipyard (Allveelaeva 4, Tallinn)
18.00 uksed avatud ning kell 19.00- 20.00 etendus
Pilet saadaval SIIN!
Hind 15€

16.-22. septembrini toimuv XIV Disainiöö festival haarab oma mitmekülgse programmiga kogu Tallinna ning laieneb ka Tartusse. Festivali peateemaks on “Tuleviku materjalid”/”Future Materials”, mis leiab käsitlemist rahvusvahelise konverentsi ettekannetes, aga ka rohkete  näituste ja töötubade raames. Tulemata ei jää ka Eesti ja piiritagust disainiparemikku pakkuvad Disainitänav ja Moepõik, arvukas satelliitprogramm ning samuti uudsele materjalikäsitlusele keskenduv traditsiooniks saanud moeetendus D_O_M.

Enamik Disainiöö festivali raames toimuvaid üritusi on osavõtjatele tasuta, pileti või eelregistreerimisvajaduse korral on täpsem info väljatoodud ürituse tutvustuse juures Disainiöö kodulehel. XIV Disainiöö täispika ja veelgi täieneva programmi leiab https://www.disainioo.ee/.

Lisa kommentaar