Couture peakatete pop-up näitus

Möödunud nädalal algas järjekorras kolmas EKA Suveakadeemia “Possible Futures”, mille raames toimus 7-päevane töötuba “Sculptural Headwear – Couture Millinery”. Töötoa raames õppisid osalejad disainima uudseid peakatteid ning täna esitletakse valminud moeloomingut Eesti Kunstiakadeemias toimuval pop-up näitusel.

suveakadeemia

Fotod: Anu Ojavee

Töötoas tutvusid osalejad lähemalt erinevate kõrgmoes kasutusel olevate materjalide ja tehnikatega, mis võimaldaksid luua omalaadseid couture-stiilis kübaraid. Peakatete loomisele läheneti funktsionaalse nurga alt, kus peakatet vaadeldi kui struktuuri.

Kursust juhendas tunnustatud disainer ja School of the Art Institute of Chicago ( SAIC ) moedisaini dotsent Eia Radosavljevic. Lisaks SAICis õpetamisele on Radosavljevic andnud külalisloenguid nii Eesti kui ka Austraalia ülikoolides. Kübarameistrina on ta tegutsenud omaettevõttes Eia Millinery Design juba ligi 30 aastat ning tema loomingut on pärjatud mitmete auhindadega.

suve_akadeemia

“Minu eesmärk oli tutvustada nii traditsioonilist prantsuse couture kübarakunsti kui ka kaasaegsemaid skulptuurilisi meetodeid peakatete loomiseks. Tänapäeval pole see üldse levinud, et disainerid ise nikerdaks oma kujusid, kuid tänu sellele lähenemisele on neil täielik kontroll tervikliku disainiprotsessi üle,” kommenteerib Radosavljevic. “Nikerdamise juures tekib alati küsimus, miks inimesed kannavad või ei kanna mütse või kübaraid. Tegelikkuses peakattel on lisaks praktilistele aspektidele ka kommunikatiivsed omadused.”

Kursusel osalejate tööga on Radosavljevic väga rahul: “EKA õpilased on näidanud head sooritust tundmatute materjalide kallal töötamisega. Selle asemel, et allutada materjalid oma tahtele, õppisid nad neid nö kuulama. Vaatamata sellele, et ühe nädalaga sai käsitletud palju materjali, on õpitu hästi kinnistunud ning ootan elevusega lõputööde nägemist.”

suve_akadeemia

 

Valminud töid on võimalik näha täna, 8. augustil toimuval pop-up näitusel kell 16:00-18:00 Eesti Kunstiakadeemias (Põhja pst 7, Tallinn) ruumis A501.

Rohkem infot EKA Suveakadeemia kohta leiab kodulehet: www.artun.ee/summeracademy

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar