Braavo Kadri!

Kadri Voorand oli muusikaauhindade jagamisel nomineeritud kolmes kategoorias – parim jazzalbum, parim album ja parim naisartist. Kolmest nominatsioonist viis lauljatar koju kaks ning nii sai talent pärjatud aasta naisartisti ning aasta jazzalbumi tiitliga. On märkimisväärne, et aasta naisartistiks osutus just jazzitalent!

Kadri Voorand by Stina Kase

Foto: Stina Kase

“On tohutu üllatus ja rõõm tunnustuse üle, mis sedakorda tuli millelegi, mis polegi veel üleilmakuulus ja olemuselt tuttav! Aitäh riskialtile publikule! See on meile väga tähtis,” kommenteerib Kadri Voorand. Üle pika aja pälvis parima naisartisti tiitli taas jazzlauljatar. See on oluline tunnustus kogu valdkonnale.

„Kadri Voorand on pea igal aastal Jazzkaare publikut üllatanud oma muusika ja uute projektidega. Ta on Eesti vokaaljazzis vaieldamatu liider, kelle julgus, fantaasia ja riskivalmidus viivad Eesti jazzi uutele kõrgustele. Kui Kadri juba tõestab oma muusikas, et võimatu on võimalik, siis julgevad ka teised uusi radu pidi edasi minna,“ märkis festivali Jazzkaar peakorraldaja Anne Erm.

“Aasta jazzalbumi tiitli toonud „Armupurjus” valmis 2016. aastal Itaalias, oliivipuu istanduste all,” kirjeldab Voorand helikogumiku valmimise protsessi. Plaadil, mis mahtus ühtlasi ka Kultuuriportaali ning Areeni Aasta albumite nimistusse, musitseerivad lisaks lauljatarile ka Virgo Sillamaa, Taavo Remmel ja Ahto Abner. “Tänan südamest kõiki asjaosalisi, kes on rohkemal või vähemal määral albumiga seotud, siinkohal eriline tänu ka Jazzkaarele ja Anne Ermile, kes on juba algusest peale olnud minu teekonna oluliseks ergutustiimiks,” ütleb värskelt aasta naisartisti tiitliga pärjatud Voorand.

IMG_1278

 

Kadri Voorand on eriline talent, kelle kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatioonid ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool maailmas. Esimeste seas on ta pälvinud noore jazzitalendi auhinna, noppinud parima jazzartistina maineka Danske Jazziauhinna, kuulunud oma albumitega „Kosmoloogiline etüüd” ning „Armupurjus” Euroopa Jazzmeedia edetabeli TOP 10-sse, korjanud hulgaliselt nominatsioone Eesti Muusikaauhindadelt ning pälvinud rohkelt positiivset tähelepanu nii meedias, kaaskolleegidelt kui ka publikult.

Mullune loominguaasta oli lauljatarile pööraselt põnev pakkudes rohkelt loomingulisi väljakutseid: soolo- ja triokontserdid, musitseerimine Heliotroop’i ja Avarus Ensemble’iga, kontserdid koos RAM-iga, Veljo Tormise „Ingrimaa õhtute“ laulude seadmine ja esitamine, osalemine Peeter Vähi projektis „Love Supreme“, mitmed projektid Nargen Festivali raames, kümned kontserdid oma loodud vokaalansambliga Estonian Voices, lisaks töö jazzvokaali õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning meistriklasside juhendamine.

London Jazz News on nimetanud teda esmaklassliseks artistiks, kelle eriline rütmitunnetus ja koosmängu oskus seob kõrgtasemelise bändi ühtseks jõuks, mis toetab Voorandi spontaanseid otsuseid ja kõrvalekaldumisi.

Lihtsat braavo!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar