Tallinnas avati Eesti esimene rattastuudio

Juuli alguses avas Telliskivi Loomelinnakus uksed Eesti esimene rattastuudio, mis kannab lustlikku nime Jooks.

JOOKS 3_small

Foto: Gabriel Winegarner

Rattastuudio Jooks asutajateks on Eesti rattaringkondades tuntud tegijad arhitekt Tõnis Savi, graafiline disainer Risto Kalmre ning restoranipidaja Jaagup Jalakas, kelle osalusel on sündinud mitmed Eesti rattakultuuri jaoks olulised ettevõtmised, näiteks velokultuuri erinevate tahkudega tegelev Tallinn Bicycle Week, legendaarne öösõitude sari Tour d’ÖÖ ning ratturite huvide eest seisev Eesti Linnaratturite Liit.

„Rattastuudio rajamine oli meie pikaajaline unistus. Eesmärk on pakkuda Eesti ning lähiriikide rattafännidele  kvaliteetseid ning kauni disainiga linnarattaid ning tarvikuid, mida senini meie turul napib. Vähemtähtis pole ka fakt, et nüüdsest on meil olemas koht, mis toimib omamoodi rattakultuuri klubina ning on Tour d’ÖÖ, Tallinn Bicycle Weeki ning Eesti Linnaratturite Liidu koduks ning rattaürituste organiseerimise peakontoriks,” tõdevad stuudio omanikud.

Rattastuudio Jooks on intrigeeriv neli ühes kooslus, mis toob sama katuse alla rattapoe ja -teeninduse, tuntud rattaürituste peastaabi ning heade kohvijookide kaasamüügikoha.

Kauplus keskendub kvaliteetsete kauni disainiga naiste ja meeste linnarataste, turvavarustuse ning tarvikute, aga ka ratturitele sobivate rõivaste, jalanõude ning aksessuaaride müügile.

Jooks on tuntud Soome linnarattabrändi Pelago uhke esindaja Eestis, valikus on lisaks elegantsed rattad Creamilt, efektsed fixie’d Pure Fixilt, rätsepatööna valmivad velod Eesti kaubamärgilt Anthony Clay, sadulad pika ajalooga tarvikutebrändilt Brooks,  stiilsed kiivrid Bernilt, maailmas turvalisuse poolest hinnatud lukud brändidelt Hiplok ja Kryptonite, tuled ja tarvikud kaubamärkidelt Knog, Bookman, Copenhagen Parts, Brick Lane Bikes ja palju muud. Rattarahva järelkasvule pakub Jooks uhkeid Early Rideri jooksurattaid.

Kauplus ja teenindus on avatud:
Telliskivi 60A (B-hoone)
T-R 12.00-19.00, L-P 12.00-17.00

Vaata lisa

Lisa kommentaar