Uus disainipood

Enam ei pea tartlased Eesti disaini pärast pealinna sõitma, sest Tartu Kaubamaja kolmandal korrusel avati Tartu loomemajanduskeskuse disainipood DI5AIN. Uues poes müüakse nii loomemajanduskeskuse, Antoniuse õue kui ka teiste kohalike disainerite tooteid. Poe avamisega tähistab loomemajanduskeskus oma 5. sünnipäeva.

DI5AIN_MUSTAL_1000x563

Müügile tulevad tekstiilitooted, moekunst, ehted, keraamika, mööbel, maalikunst jpm. Kokku on oma toodetega esindatud üle 30 loomeettevõtja.

Tartu Kaubamaja keskuse tegevjuhi Marju Jeedas sõnul on Tartu Kaubamaja oma pikaajalise ja hea koostööpartneri Tartu Loomemajanduskeskuse disainerite loomingut ka varasemalt erinevate ürituste ja kampaaniate raames pakkunud ning see on saanud külastajate poolt sooja vastuvõtu osaliseks. „Kuna huvi kodumaise disaini ja loomeettevõtete toodete vastu on aga oluliselt kasvanud, siis on meil hea meel tervitada keskuses uut ainulaadse kontseptsiooniga kauplust DI5AIN, mis toob Lõuna-Eesti disaini tarbijale lähemale.“

Poe projektijuhi Hedviga Vei sõnul on Tartus disainipoode väga vähe, kuid samas on piisavalt palju head loomingut, et selle põhjal üks ilus väljapanek kokku panna. „Soovime teha poe, kust leiab alati häid  kingitusi, mõnusaid kodusisustustooteid ning midagi erilist iseendale. Nüüd ei pea tartlased eesti disaini pärast enam linnast välja sõitma – kõik saab kätte kaubamaja kolmanda korruse poest.“

Disainipoe valmimisel lööb kaasa suur osa loomemajanduskeskuse loomeettevõtjad, nii poe sisustamise, kujundamise, toodete valimise kui ka poe igapäevase töö korraldamise osas.

Disainipood on avatud kaubamaja lahtiolekuaegadel: E–L 9–21, P 10–19.

Lisa kommentaar