Avatakse Marita Lumi ehtekunsti näitus

Neljapäeval, 11. juulil kell 18.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Marita Lumi soolo-näitus “Džungel”.

Foto: Rita Kender

“Džungel” analüüsib inimeste ja looduse vahelist suhet ning praegusele ajale iseloomulikke ühiskondlikke tõekspidamisi läbi animalistika ja ehtekunsti. Loomi on tihti kasutatud inimeste allegooriatena ja neile on omistatud erinevaid tähendusi. Loomariigis juhtunud sündmustega saab hõlpsasti tuua paralleele inimeste maailmaga. “Džungel” peegeldab meie ühiskonda kui metsa, mis peidab endas imelist sündmusterohket maailma. Näitusel olevaid ehteid saadavad tõestisündinud lood, mis kirjeldavad loomade iseloomu või harjumusi. “Toon oma näitusega loomad metsast välja ja vääristan neid, neile liiga tegemata“ avab Marita Lumi näituse tagamaid. Ka Kalevi Kull on öelnud, et eestlaseks olemine sisaldab konnade krooksumist ja lehtede sahinat, veidi metsa poole olemist.

Foto: Iris Kivisalu

Näitus “Džungel” tähistab EV100 juubeliaastat ja seda on eksponeeritud Tartus (Tartu Loodusmaja), Pärnus (Pärnu Uue Kunsti Muuseum ),Tallinnas (Tallinna Lennujaam), Viljandis (Viljandi Veetorn), Põltsamaal (Põltsamaa pArt galerii), Võrumaal (Obinitsa Kunstizaal), Saaremaal (Kuressaare Raegalerii), Narvas (Narva linnuses) ja Berliinis (Trofejas galerii).

Marita Lumi lõpetas 2015. aastal Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala (MA, juhendaja professor Kadri Mälk). Ta on ehtebrändi Luminée asutaja ning stuudio loovjuht. Kunstnik on end täiendanud Prantsusmaal Strasbourgis, TTÜ Geoloogia Instituudis, Vilnensis koolis Vilniuses ning resideerunud Portugalis. Osalenud arvukatel näitustel aastast 2005. Talle on omistatud Sihtasutuse „Noor Ehe“ preemia (2018) ja A-Galerii parima Seifinäituse preemia (2018).

Näituse avamise järgsel hoovipeol (Hobusepea 2), algusega kell 20.00, astuvad üles: Marko Sula braindance ambient ning Full Moon Party –  verivärske mõnusa melovaibiga rokiansambel (Kristjan Pärn – kitarr, vokaal; Taaniel Pogga – klahvpill; Martin Petermann – trummid; Magnus Andre – bass)  ja Marita Lumi kannelseelikuga.

Lisa kommentaar