Avaneb kunstilinnak

12. septembril kell 16-20 ootab disainihuvilisi külla ARSi kunstilinnak, mis koondab enam kui 90 kunstnikku, disainerit ja loomeettevõtet ning pakub inspiratsiooni, innovatsiooni ning traditsiooni aastast 1975. Disainiöö raames näitavad ARSi disainerid ja kunstnikud huvilistele oma stuudioid ning on võimalus otse loojalt kaasa osta ainulaadset ja hinnatud loomingut.

piretrohusaar

Fotol Piret Rohusaare stuudio

Uutest algatustest ootavad külalisi ARSi Showroom, kus saab nautida ning kaasa osta kureeritud valikut kohapeal loodud disainist ning kunstist. Samuti ka videomängumuuseum LVLup!, kus saab mängides kogeda videomängude tööstuse arengut läbi põlvkondade.

Kell 17.00 – 20.00 toimub Graafikakojas Ubu Noir printmaking workshop NOIR (ruum 141) linoollõike töötuba, mida juhendavad kunstnikud Gudrun Koppel ja Lauri Koppel. Osalejad saavad proovida linoollõike tehnikat. Töötuba koosneb pildi kavandamisest, linoolist motiivi välja lõikamisest ja paberile trükkimisest graafikapressi abil. Võimalik on proovida juhendaja käe all ka mitmevärvilist linooltrükki. Soovi korral võib juba eelnevalt valmistada kuni 15×21 cm suuruses kavandi. Osalemistasu 15 EUR. Eelregistreerumine Ubunoir: laurikoppel@gmail.com

Kell 17.00 – 19.00 viib Liisa Kruusmägi läbi MUSTA JOONE joonistusmängude töötoa. Lõbus ajaviide huvilistele. Joonistamisoskus pole oluline. Üritus sobib igas vanuses inimestele. Töötuba toimub ARSi ühisruumis 310. Kaasa palutakse võtta must kirjutusvahend (vildikas, marker). Osalemistasu 10 eurot.

Oma stuudio avab ka põhjamaine ehtebränd FRONT, mille loojateks on elukaaslastest ehtekunstnikud Mariliis Hopp ja Miikael Danieljants ning saab näha ja soetada FRONT.ee ehtekollektsioone ning tutvuda kunstnikega ja nende loomingu telgitagustega.

front

Fotol ehtebränd FRONT

Oma stuudio ukse avab ka Raili Keiv, disainer kes tänaseks tegeleb põhiliselt lauanõude disaini vallas ning kelle loomingut iseloomustavad vormiotsingud, erinevate materjalide kombineerimine ja uudsed materjalid.

railikeiv

Fotol Raili Keivi looming

Samal päeval toimub ARSi kunstilinnakus asuvas Nukufilmi Lastestuudio animatsioonikoolis 2 avatud tundi, kus saab proovida, kuidas ise animatsiooni ehk multikat teha.
Kell 14:45-15:45 animatsioonitund lastele vanuses 7-8-aastat (Nipitajad)
Kell 15:45-17:15 animatsioonitund lastele vanuses 9-11 aastat (Luma)
Tunnid on tasuta, vajalik on eelnev registreerimine siin.

ARSi kunstilinnakus toimuvaga saate end kursil hoida FB loodud evendiga ARS kunstilinnak avaneb Disainiöös.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar