Armastajate igavene elu

Tilda Swinton on Eve, Tom Hiddleston on Adam ja Jim Jarmusch on geenius“ – see on vast üks tabavamaid hinnanguid „Armastajate igavese elu“ kohta. Eelmisel aastal Kuldsele Palmioksale nomineeritud filmi publikumenu ja armastus näib olevat kustumatu. See on eluline lugu elututest – vaikselt tiksuv vaimukas vampiiridraama, mis lummab algusest lõpuni.

OnlyLovers6

Kaader filmist

Filmi peategelased Adam (Tom Hiddleston) ja Eve (Tilda Swinton) on armastajapaar olnud juba aastasadu ning neid ühendab kõikehõlmav kirg muusika, kirjanduse ja teaduse vastu. Nad ei ole purpurvoodriga mantlisse mässitud kõdunevad krahvid või kuupaistel sädelevad uusrikkad – tegu on intelligentsete olenditega, kellel on lihtsalt enese harimiseks ja arendamiseks kümnendite asemel sajandeid. Surelikega lävivad Jarmuschi vereimejad minimaalselt, pidades neid peamiselt oma potentsiaali raiskavateks zombideks ning erandeid teevad siin vaid oma aja suurkujudele – teadlastele, heliloojatele, kirjanikele – kellele suurtöödele on nad tihtilugu ka variautoriks.

Värvikates kõrvalosades teevad kaasa ka John Hurt vanemvampiirist mentori Marlowe’na ning Mia Wasikowska  Eve’i metsiku õena.

Vaata filmi treilerit

„Armastajate igavene elu“ oli juba kuues film, millega Jarmusch Kuldsele Palmioksale kandideeris – varasemad nominatsioonid on ta saanud filmide Broken Flowers (2005), Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999), Dead Man (1995), Mystery Train (1989) ja Down By Law (1986) eest.

Film esilinastus PÖFFil ja seda saab näha vaid kinos Sõprus.

Lisa kommentaar