Anu Samarüütel õpetab leitud esemetest ehteid disainima

Disainer ja kunstnik Anu Samarüütli juhendamisel toimub 21. oktoobril kell 17.30 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis töötuba, kus osalejad kasutavad ehete disainimiseks juba olemasolevaid esemeid ja objekte.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotol Anu Samarüütli kaelakee

Kunstiajaloost on tuntud näiteks tekstiilikunstnik Anni Albers (1899 – 1994), kes lõi juba 1920. aastatel ehteid harilikest, kodustest esemetest- juuksenõeltest, teesõeladest, kirjaklambritest. Dadaistliku kunstniku Marcel Duchamp’i loomingu kaudu tuli käibele termini „readymade“, mis tähistab valmis esemetest kombineeritud kunstiobjekte või skulptuure. Masstoodangust, igapäevastest asjadest võib saada kunstiteos lihtsalt kui kunstnik nii otsustab, ütles Duchamp, kelle kuulsaim teos oli pissuaar ja kes lõi skulptuure, kombineerides näiteks jalgratta ratta taburetiga. Ka 1970. aastatel alguse saanud punkliikumine kasutas ehete ja aksessuaaride loomisel valmis esemeid. Londoni stilist Judy Blame (1960 – 2018) oli kuulus oma ehete ja aksessuaaride poolest, milles kohtusid ketid, nööbid, haaknõelad ja muud leitud pisiesemed.

Anni Albersi kaelakee remake_ korgid, juuksenõelad,nöör

Fotol Anni Albersi kaelakee remake_korgid, juuksenõelad ja nöör

Eesti ehtekunstis paistis valmis objektide kasutamisega silma Rein Mets. Ka noor moelooja Helen Valk-Varavin on loonud palju ehteid näiteks mänguasjadest.

Anu Samaryytel lukkudest kaelakee

Fotol Anu Samarüüli lukkudest kaelakee

Anu Samarüütel annab töötoas osalejatele lühida ülevaate Rein Metsa, Anni Albersi ja Judy Blame’i loodud ehetest ja seejärel luuakse kohapeal pakutavatest ja ise kaasa toodud materjalidest aksessuaare (nt. peakate, kaelakee, pross, võtmehoidja, talisman, kaelakee vms), kasutades tange, rõngaid, kette, jne. Loodud ehte või aksessuaari saab igaüks endale.

Judy Blame _never Again_ naitsuevaade_ Foto Mark-Blower

Fotol Judy Blame näitusevaade

Töötuba sobib kõigile alates 14. eluaastast. Eelnev kunstikogemus pole vajalik.

Töötuba kestab 1,5-2 tundi. Lisaks muuseumi ürituste kalendris välja pakutud ajale võib töötuba tellida gruppidele (alates 10 inimest).

Kõik töövahendid ja materjalid on kohapeal olemas. Võid soovi korral kaasa võtta esemeid, mida ehete disainimisel kasutada. Töötoas osalemine maksab 35 eurot.

Lisa kommentaar