Anu Samarüütel-Longi moeillustratsiooni töötuba

Disainer ja kunstnik Anu Samarüütel-Longi juhendamisel toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kolmapäeval, 30. septembril kell 17.30 kõigile noortele ja täiskasvanud huvilistele avatud moeillustratsiooni töötuba.

anu_poster

Kunagi oli just moeillustratsioon see, mille kaudu inimestele uusi trende ja mudeleid tutvustati. Moeillustratsioon jõudis Eestis laiema publikuni tänu 1958. aastal ilmuma hakanud Tallinna Moemaja ajakirjale Siluett. Sellele tegid kaastööd mitmed siinsed moekunstnikud. Fototehnika kasutuselevõtuga illustratsiooni kasutamine vähenes ja selle roll muutus.

Tänaseks on moeillustratsioonist saanud kunstiala, mida eksponeeritakse näitustel ja millel on oma kogujaskond. ETDMis toimus 2015. aastal ulatuslik Eesti ja Põhjamaade moeillustratsioonide näitus. Käsitsi joonistatud või maalitud illustratsioone kasutatakse tänapäeval nii ajakirjades, reklaamis, moetoodetel, kangatrükis kui mitmel pool mujal.

Anu Samarüütli moeillustratsiooni töötuba sobib kõigile alates vanusest 14. Eelnev illustreerimiskogemus pole vajalik.

Osaleja saab põgusa ülevaade moeillustratsiooni põhimõtetest ja inimfiguurist. Seejärel tehakse erinevaid lõbusaid loovust vabastavaid soojendusharjutusi ning asutakse tegema illustratsioone erinevate materjalide ja töövahenditega. Töötoa lõpuks peaks igaüks olema loonud kogumi illustratsioone talle omases stiilis, sest moeillustratsioonis võib igaüks ise luua oma reeglid.

Kõik vahendid on kohapeal olemas. Ette tellides saab igaüks osta ka pildiraami ning töötoa lõpus ühe töö ise ära raamida.

Töötuba kestab 1,5 tundi ning osalemine maksab 25 eurot. Lisainfo ja registreerumine haridus@etdm.ee

Töötuba saab ka tellida gruppidele endale sobivaks ajaks. Gruppidele (min 10 inimest) töötoa broneerimiseks saada kiri: haridus@etdm.ee

Lisa kommentaar