Ants Laikmaa kunstiteoste fotolavastus

Tänasest on Viru Keskuse esimesel korrusel avatud unikaalne näitus, kus eksponeeritakse kodumaiste talentidega taaslavastatud Ants Laikmaa portreemaale. Viru Keskuse eestvedamisel valminud sündmusega tähistatakse Eesti Kunstimuuseumi 100. juubelit.

Beduiinlanna ja Elina Born_v

Beduiinlanna ja Elina Born. Fotod: Kalle Veesaar

Nädalapäevad tagasi Viru Keskuse fassaadil lustaka Ants Laikmaa autoportee ja temanimelisel tänaval maastikumaalide väljapanekuga alanud Eesti Kunstimuuseumi 100. juubeli tähistamine kulmineerub ainulaadse näituse avamisega keskuse esimesel korrusel.

Muusikud Elina Born ja Stefan Airapetjan, näitlejad Mari-Liis Lill ja Kristel Aaslaid ning koomik Mattias Naan ühinesid rahvusliku kunstimuuseumi väärika juubeli tähistamisega ning astusid Ants Laikmaa tuntud portreemaalidel kujutatud inimeste rolli.

Marie Under ja Kristel Aaslaid_v

Marie Under ja Kristel Aaslaid

„Oleme väga tänulikud toreda algatuse eest, millega Viru Keskus tähistab Eesti Kunstimuuseumi 100. juubelit,“ sõnas Sirje Helme, Sihtasutuse Eesti Kunstimuuseum juhatuse liige. „Meie oleme omakorda väga tänulikud Eesti Kunstimuuseumi töötajatele, kes ideega koheselt kaasa tulid ning tänulikud Elina Bornile, Stefan Airapetjanile, Mari-Liis Lillele, Kristel Aaslaiule ning Mattias Naanile, et nad olid nõus kaasa tegema,“ lisas Viru Keskuse turundus – ja kommunikatsioonidirektor Taivi Koitla. Palju õnne Eesti Kunstimuuseum 100!

Vaata videot, kuidas fotolavastus valmis siit:

Eesti Kunstimuuseum 100. juubeliks valminud portreefotode näitus on avatud Viru Keskuse esimesel korrusel kuni oktoobrikuu lõpuni. Ants Laikmaa tänavapoolsel küljel on maastikumaalide väljapanek püsivalt nautimiseks.

Ants Laikmaa (1866–1942) oli 20. sajandi alguskümnendite silmapaistvamaid kunstnikke, kes kuulus rühmitusse Noor-Eesti. Ta oli virtuooslik pastellmaalija, impressionist, kelle loomingut mõjutasid ka juugendstiil ja rahvusromantism. Ta on kujutanud nii Eesti, Soome kui ka Itaalia ja Tuneesia loodust ning inimesi. Aastail 1903–1932 tegutses Tallinnas tema ateljeekool. 1907. aastal Laikmaa osalusel tekkinud Eesti Kunstiseltsi eesmärk oli kunstikooli asutamine, mis saigi teoks 1914. aastal Tallinna Kunsttööstuskooli näol. Selle järglased, sh Eesti Kunstiakadeemia on ajavahemikus 1917–2010 asunud Laikmaa ja Gonsiori tänava nurgal paiknenud majas.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar