Anna Litvinova avas Helsingis maalinäituse

Täna, 12. septembril avatakse Helsingis Albert IX Galeriis Eesti tunnustatud maalikunstniku Anna Litvinova maalinäitus „Vibrations of Color”.

Foto: Erakogu

Albert IX Galeriis toimuv näitus Anna Litvinova loominguga on kunstniku üks suuremaid personaalnäituseid välismaal. Näitusel on eksponeeritud 33 maali. Näitus on oma nime saanud maalikunstniku iga-aastaste Maroko reiside järgi, millest ta on inspiratsiooni ammutanud juba 10 aastat.

„Sellest on möödunud nüüd juba 10 aastat, kui külastasin Marokot esmakordselt. Siis ma ei teadnud veel, et sellest kujuneb traditsioon, mis kestab siiani. Traditsiooni jätkumise peamiseks põhjuseks on kindlasti tunne, et igal korral kohtun selle maa ja iseendaga uuesti, me üllatame teineteist ja tutvume taas.

Mind paeluvad selle maa pöörased värvid, nende ootamatud kombinatsioonid. Mulle meeldib hingata seda maitsvat õhku, mis on segu erinevatest lõhnadest – sadamast, medina parfüümist, vürtsidest, antiiksetest vaipadest, puidust. Olles selle kõige keskel muutun osaks sellest. Ja meid ühendab imeline valgus, kõik meeled avanevad, mu enda seisund muutub ja soovin seda kõike jagada, väljendades end läbi maalimise. Ma olen vaba, olen uudishimulik. Iga uus koht – tänav, turg, sadam – tekitab taas soovi maalida ning väljendada oma emotsioone. Seda tunnet ei pea otsima, see on seal olemas, ma sulandun sellesse. Olen maalinud kohalike perede lapsi ja olnud õnnelik selle võimaluse üle, sest sel viisil sain olla lähedal nende tavalisele elule, tundnud aina sügavamat lähedust selle maaga.

Nende aastate jooksul olen tajunud, et olen nagu reporter, kes teeb reportaaži, salvestades oma materjali talle omaste vahenditega – värvide ja pintslitega. Annan kogetut edasi läbi enda,” kommenteerib Anna.

Foto: erakogu

Näitus jääb avatuks 24. septembrini 2017 ning oktoobris on valitud tööd näituselt eksponeeritud ka Tallinn Design Hous’is Rotermanni 14.

Lisainfo: https://www.galleria-albert.fi/nayttelyt/

Lisa kommentaar