Anna hoogu moevideotele

Anna Hooandjas hoogu moestilistika eriala lõpetajate moevideote ühisprojektile, mis kulmineerub 3.‒16. juunil näitusega Kultuurikatlas. Näitusel näeb noorte stilistide kunstilisi moevideoid ja nende parimaid moefotosid ja -illustratsioone.

plakat2

Foto: Pauline Marie Korp

Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia moestilistika eriala tudengid on otsustanud 2016. aasta lõpetamiseks valmistada individuaalsed kunstilised videod, mis annavad edasi iga tudengi loomingulist maailmavaadet ja stiili. Lõpuprojektiga FashioNINE tahavad üheksa moestilistika tudengit Eesti moepublikule pakkuda midagi uut ja enneolematut.

Moevideote ja moefilmide tegemine kogub maailmas alles populaarsust ning on Eestis sellises ulatuses ja näitusena esmakordne. Valmivaid videoid seob teema „Quintessence”, mida igaüks oma äranägemise järgi tõlgendab ja edasi annab. Videote märksõnadeks on mängulisus, eneseteostus ja terviklik elamus. Eesti moekunstnike loomingut ja lisaks teatraalseid elemente kasutades on võimalus tutvuda iga autori erilise ja omanäolise loomingulise maailmaga.

Moevideote autorid on Anastassija Levina, Aili Sture, Anne-Mai Saveljev, Mariana Vornikoglo, Marleen Pärn, Kaidi Liiv, Renata Lensment, Sirje Laansoo ja Veeli Oeselg. Projekti juhendavad filmioperaator Mait Mäekivi ja moelooja Vilve Unt.

Kui tunne, et tahad ettevõtmist toetada ning anda veidi lisahoogu, siis mine Hooandja lehele ja anna oma hääl. Hooandjas kogutud raha kasutatakse näituse väljapanekukulude ja trükimaterjalide valmimiskulude katmiseks. Videod valmivad igal juhul ja näitus tuleb ka kindlasti, aga kui on soov lasta tegijatel korraldada midagi eriti vinget, siis tulebki mängu just Sinu panus!

Hooandjatele on loodud spetsiaalsed kingitused.

Lisa kommentaar