Alati aus materjal

Maikuus on kõikidel huvilistel võimalik külastada kahte nahadisainile pühendatud näitust: „PINSOLˮ ja „SÄRFITUDˮ.

King, Kelian Luisk, 2015

Kingad: Kelian Luisk. Foto: Ville Eek

Alates 7. maist saab Hop Galeriis vaadata näitust „PINSOL”, kus esitletakse õppetööna valminud jalatseid. Väljapaneku hulgas on saapad ja kingad, mis on valminud tööstuslikke põhimõtteid uuenduslikult rakendades ja käsitöötraditsioone austades. Näituse pealkirjaks on nahatööga seotud erialane termin, mis seob ja liidab läbi materjalikasutuse tudengite loomingut. Ühendavaks lüliks on pinsol ‒ detail, mille külge kinnituvad nii jalatsi pealis- kui ka alusdetailid.

Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatakse 11. mail kell 18.00 näitus „SÄRFITUDˮ. Näituse eesmärk on eksponeerida viimastel aastatel valminud aksessuaare: sandaale, kotte, peakatteid ja kindaid. Väljapanek loob kohtumisvõimaluse kolmes ülikoolis õppetöö käigus sõltumatult sündinud töödele, asetades distantsilt valminud tooted omavahel dialoogi. Näituse raames toimuvad Disaini- ja Arhitektuurigaleriis töötoad, mis avavad nahatöö eripärasid. Töötoas osaleja saab endale valmistada käsipistelise nahkaksessuaari. Näituse kujundus valmis Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna, sisearhitektuuri ja mööblidisaini ning graafilise disaini magistrantide koostööna.

Näitus „PINSOL” on Hop Galeriis avatud 7.‒26. maini ning näitus „SÄRFITUDˮ on Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatud 12.‒23. maini.

Lisainfo
Facebook
Töötubadesse registreerimine: Riina Kermik riina.kermik@artun.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar