3 EKA Disainiteaduskonna magistritööd HOP galeriis

29. maist kuni 15. juunini saab HOP galeriis näha järjestikku kolme EKA Disainiteaduskonna lõpetaja magistritöö näitust. Andra Jõgis kaitseb oma töö klaasikunsti osakonnas ning Pille Kaleviste ja Kaupo Holmberg keraamika osakonnas.

Kõik kolm on juba arvestatava loomingulise kogemusega ning aktiivsed noored kunstnikud kes tänaseks päevaks on osalenud juba mitmetel näitustel, õppinud välismaal, neile on omistatud stipendiume ja nii mõnegi töid võib leida nii muuseumi kui ka erakogudest.
Andra Jõgis SEITSE AASTAT ÕNNETUT ARMASTUST
juhendaja Mare Saare
Jõgis kirjeldab oma tööd kui ühe lahkumineku lugu, mis on tema hüvastijätt Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonnaga. Selleks on valminud 7 teost. Need kõik käsitlevad teemasid mis aeg-ajalt on muutnud autori nimetatud armastust Kunstiakadeemia vastu õnnetuks.
Need kõige teravamate äärtega killud on saanud nimeks:
1. vaikimine/vaigistamine
2. perfektsionism
3. ohverdused
4. ühekordsus
5. lõputu ootus
6. õnn ilmaütlevas käändes
7. seisak
SONY DSC

Foto: Andra Jõgis

Magistritöö avalik kaitsmine toimub 29.mail kell 15.30.
Näituse avamine 30. 05. kell 16.00.
Pille Kaleviste LUMM
tehnoloogilise uurimustöö juhendaja Kersti Laanmaa
Kaleviste: “Mind on alati võlunud puuvõrade graafika – joonemängud suuremalt väiksemale, võrgustik, mis tekib okste põimumisest…
Üleminekuajad – ühelt aastaajalt teisele. Jää pragunemine? sulaootus… väljasulamine… pung… Loomingulises projektis mängin oma muljete ja emotsioonidega. Mängukaaslasteks minu töödes on krakleeglasuurid – praolised võrgustikud – mis tekivad töödele nii vahetult pärast ahjust välja võtmist kui ka päevade, nädalate ning isegi aastate pärast. Juuspeen võrgustik täieneb silmale nähtamatult ja ühel hetkel märkame, et objekti pinda kattev joonis on muutunud. Seeläbi on pidevas muutumises kogu minu loominguline projekt.”
pillelumm_a

Foto: Pille Lumm

Kaupo Holmberg KATEDRAAL

juhendaja Urmas Puhkan
Holmberg: “Taandades kultuurist tulenevad religioosed sümbolid ja detailid lihtsustub katedraal materiaalse ja immateriaalse kokkupuute paigaks. Sarnaselt võivad hägustuda piirid tasapinnalise ja ruumilise vahel, kui proovida erinevaid dimensioone optiliste illusioonidega segada. Ruum tasapinnal, see on igapäevane paradoks mida näeme plakatitel ja ekraanidel. Kuid kas on võimalik ka vastupidine – tasapind ruumis?”
upuhkan_a

Foto: Kaupo Holmberg

Näituse avamine 9.06. kell 18.00
Lisa kommentaar
Lisa kommentaar