20 aastat hiljem

Amanjeda kollektsioonide esitlus Nigulistes tähistab 20 aasta möödumist esimesest suurejoonelisest moeetendusest samas paigas.

NIGULISTE, Beatrice

Foto: Erakogu

1998 aastal 12. septembril toimus Niguliste kirikus esimene omalaadne moeshow taasiseseisvunud Eesti Vabariigis. Katrin Kuldma Moemaja esitles oma disainerite Katrin Kuldma ja Evelin Kattai loomingut julge glamuuriga. Imeline Niguliste kirik ja selle ajalooline interjöör täitus jazzi helidega ning catwalk’il kõndisid Eesti kuulsaimad kaunitarid nagu näitlejanna Merle Palmiste, modell Beatrice, Miss Estonia Kristiina Heinmets, jpt. Tegemist oli tolle aja esimese omalaadse eramoemaja etendusega Tallinnas.

2018 aasta novembris tuuakse 20 aasta eest palavalt vastu võetud sündmuse uudses lähenemises AMANJEDA by Katrin Kuldma brändi sõprade, partnerite ja klientideni.

Lavale astuvad läbi 20 aasta Amanjeda by Katrin Kuldma headeks partneriteks kujunenud loovvaldkondade esindajad – Andres Puustusmaa uue filmi “Kohtunik” peaosatäitja Mait Malmsten, kunstnik Anna Litvinova, laulja ja näitleja Kristjan Kasearu, Amanjeda ikoonmodell Karl Lennart Meri, E.M.A modelliagentuuri professionaalid ja paljud teised Amanjeda jaoks olulised persoonid. Muusikalise elamuse pakuvad Viini Rahvusooperi metsosopran Annely Peebo, Annely Peebo talendikas õpilane Lily Marie Köck, Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatamisel ning ERSO kammerorkester. Sündmusest valmib film Andres Puustusmaa ja Johannes Arro koostöös. Esmaettekandele tuleb noore helilooja Martin Začeki helilooming.

AMANJEDA by Katrin Kuldma sügiskollektsiooni fookuses on maailma kangaparemikust valmistatud mudelid, mõeldud kandmiseks nii igapäevaelus kui pidulikel sündmustel, publiku ees on luksuslik mugavus ja ajatu esteetika. Amanjeda Muhu Couture ja Opera Couture kohtuvad ühistes värvipalettides. Esile tuleb keskendumine detailitäpsust nõudvatele üliklassikalistele meeste mudelitele ja siit lähtuvale inspiratsioonile. Sündmus on suures osas keskendunud meestemoele. Lavale astub senisest põhjalikeim meestele kavandatud rõivakollektsioon.

Amanjeda by Katrin Kuldma tugineb tervikuna Slow Fashion ehk aeglase moe ideele, tähtis on materjalide kvaliteet ja päritolu, partnerite keskkonna- ja inimsõbralikkus täna. Amanjeda by Katrin Kuldma kollektsioonide peamiseks kangapartneriks on Loro Piana villamaja, Põhja-Itaalias Quaronas ning Albini kompanii samuti Põhja-Itaalias Bergamos. Need kangavabrikud uppuvad rohelusse, kasutavad vaid rohelist energiat, nende tootmised on ühed puhtaimad ja säästlikumad maailmas.

Amanjeda by Katrin Kuldma mudelite disain tugineb loodud traditsioonidel, nad pole lihtsalt kantavad, neid armastatakse.

Koos Amanjeda kollektsioonidega esitletakse Karin Kersa juveelide kollektsiooni. Karin Kersa looming on minimalistlik ja luksuslik. Lisaks barokkpäriltele ja vääriskividele kasutab Karin oma loomingus Musta Tamme ehk puidumaterjali, mis pärineb ligi 200 aastat veesügavuses peitununud laevavarkkidelt. Tänase kollektsiooni Must Tamm on pärit Tallinna Vanasadamas arheoloogide poolt leitud Prohvet Joona nimelise laevalt. Prohvet Joona on ehitatud Arhangelskis tsaar Peeter I algatusel rajatud laevatehases.

R.S.V.P. – tulekut kinnitab heategevuslik annetus ERSO Sõprade Klubi toetuseks, selleks palutakse teha ülekanne summas 50 eurot Nordic Luxury Association arveldusarvele LHV pangas: EE617700771001937320.

ERSO Sõprade Klubi on loodud inimestele, kes hindavad kõrgkultuuri ning soovivad seda toetada enamaga kui kontserdikülastus. ERSO omalt poolt soovib sõpradele pakkuda unikaalseid elamusi ja eriüritusi ning kontsentreeritult tuua info toimuvast oma parimate sõpradeni. Amanjeda sündmusega loodetakse luua huvi ERSO Sõprade Klubi liikmeks astumise vastu. Täpsemalt ERSO Sõprade Klubi kohta on võimalik lugeda siit.

Õhtu ajakava:
19:00 Niguliste Muuseum-Kirik avab uksed saabujatele, tervitusjook
19:15 Niguliste Muuseum-Kirik tutvustab oma lugu väiksetele külaliste gruppidele
19:35 Moeshow ja kontsert
20:30 Catering pakub Slow Food suupisteid

Lisa kommentaar