16 disainerit näitavad oma loomingut

Antoniuse moeetendus „5“ toimub sel aastal 9. juunil juba viiendat korda Tartus Antoniuse õuel. Oma viiendat juubelit tähistava moeetenduse fookuses on seekord peegel ja peegeldused, murdumised ja erinevad nurgad, tahulisus ja puhtad pinnad, mis võtavad kokku ja sümboliseerivad viit aastat Antoniuse moeetenduse toimumist ja selle erinevaid tahke.

antonius2017a

Foto: admin

Antoniuse moeetendus on teatraalsete elementidega läbi põimitud lugu, mis räägib heast maitsest ja kvaliteedist, usust kohaliku loomingu konkurentsivõimesse. Moeõhtu märksõnadeks on suvine meeleolu, mängulisus, mood. Tervikliku elamuse ja meeldejääva õhustiku saavutamiseks on etendusse kaasatud ka lavastajaid, tantsijaid ja valgustuskunstnikke ning disainerite kollektsioonide esitlemist saadab live-muusika – sel aastal pakub muusikalist elamust Ashilevi. Kohaliku disaini kõrval esitletakse ka väliskülaliste loomingut. Etendus toimub vabas õhus ja iga ilmaga Antoniuse õuel!

Moeetenduse märksõnadeks on mood, kantavus, müüdavus ja kommerts ning disainerite kollektsioone saab iseloomustada ühiselt ready to wear nime all.  Oma loomingut on esitlemas sellel aastal 16 konkursi korras välja valitud moe- ja aksessuaaridisainerit, kellest 5 on pärit Lätist.

Moeetendusel osalevad:

 1. Kadi Veesaar – „SuhkruKeerd“ / „SugarTwist”
 2. Anneli Kree (Alton) – „ARENA”
 3. Raine Toss (Kuul) – „Urban nature“
 4. Kati Stimmer – „Leading light“
 5. Kaari Reimand (Story of Afterlife) – „Exposé“
 6. Karolina Lehtma ja Liisi-Ly Viitkin (LAYK) – „I’m Only Happy When it Rains“
 7. Liis Barbara Boode (‘relax baby be cool’) – „Meeleseisund – Keiserlik“ / „The empire state of mind“
 8. Raili Nõlvak – sügis-talv 2017/2018 kollektsioon / Autumn-winter 2017/2018 collection
 9. ARRO & XAOS  – „Palavik” / „Fever“
 10. Hertta Võido – „Kivilind” / „Stone bird”
 11. Kertu Lepasaar (2NJORTH) – Sügis-talv 2017/2018 / Autumn-winter 2017/2018
 12. Baiba Ladiga – Kobayashi (Läti) – SS17 Collection
 13. Evija Šaitere (Läti) – „404“
 14. RAIN:IS (Läti) – „RAIN:IS RADIANT“
 15. Balackbag (Läti) – SS17 Collection
 16. SLOW by Elína Śtobe (Läti) – SS17 Collection

Moeetenduse eelüritusena toimub 9. juunil kell 10–14 Lõunakeskuse uues Apollo kinos moeseminar, mis seob omavahel moe ja tehnoloogia, ning 8.–10. juunil on keskuses avatud Antoniuse moeetenduse pop-up, kus on esindatud suurem osa moeetendusel osalevatest disaineritest ja lisaks saab näha veel teisigi näiteid Eesti parimast disainist.

Moeetenduse piletid on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas. Eelmüük toimub kuni 8. juunini. Sellel aastal müüakse piletid kolmes kategoorias: seisupilet, istekohaga pilet ja VIP-pilet. VIP-pilet sisaldab JOP-Antoniuse kolmekäigulist õhtusööki. Väravad avatakse 9. juunil kell 20 ja etendus algab kell 21.

Lisa kommentaar