Värviküllane salongiõhtu

Femme detsembrikuine salongiõhtu tuleb peagi algava peohooajale kohaselt särav ja glamuurne. 7. detsembril kell 19.00 saab Helen Heinroos ilustuudios (Võrgu 10) sõna värvikas meigikunstnik Gerda Miller. Naine, kelle jaoks on meigikunst omaette arvestatav kunstivorm, mille kaudu on võimalik väljendada emotsioone, jagada räägitud ja rääkimata lugusid.

gerdakoos

Foto: Erakogu

Meigikunstiga on Gerda nüüdseks tegelenud seitse aastat, mille jooksul on ta loonud kaks näitust ning teinud edukalt koostööd erinevate Eesti ja välismaa moeloojate, artistide ja brändidega. Üheks põnevaimaks tööalaseks kogemuseks peab noor naine elamist Londonis, kus ta töötas neli aastat Make Up Storeʾis ja Cirque Le Soir klubis.

Gerdat võib julgelt nimetada oma elukutse silmapaistvaimaks reklaaminäoks –  eneseteadlikkusest õhkav julge välimus ja terav silmavaade raamistamas põnevat kunstnikuhinge, kellel on tuhandeid nägusid.

Oma üheks esimeseks ja suurimaks mõjutajaks nimetab meigikunstnik põneva lähenemisega USA filmilavastajat Tim Burtonit.

„Tihti küsitakse minult, kust ma oma stiili leidsin või mis mind inspireerib. Üks esimesi „mõjutajaid” oma stiili loomisel on olnud kindlast Tim Burton . Mulle meeldib väga tema ütlus: „I’ve found that when you put make-up on people it actually frees them. They’re able to hide behind a mask and therefore show another side of themselves, which is great,”” tsiteerib Gerda, kelle enda välimus on segu gootilikust salapärast, süngusest ja õrnast naiselikkusest. Võib kindlalt väita, et ta ise võiks vabalt olla mõni meie reaalmaailma põgenenud tegelane Burtoni filmist „Alice imedemaal“.

Inspiratsiooni oma töödeks ammutab kunstnik väga erinevatest valdkondadest: inimestest, kunstist, filmidest, blogidest ja ajaloost. Grimeerimine on Gerda jaoks võimalus väljendada n-ö näolõuendil oma mõtteid ja tundeid ning sageli on ta ise endale modelliks. Kliendiga töötades on tingimused teised.

„Kliendiga töötades tuleb esmalt lähtuda ikkagi tema ideedest ja soovidest ning alles siis võib lisada oma visiooni,“ selgitab meigikunstnik. „Minu lemmikvaldkonnaks on kindlasti kunsti loomine. Seal saan end kõige rohkem väljendada ja tulemus ei pea ilmtingimata olema klassikalises mõistes ilus.“

Reisimist peab Gerda samuti oma suureks inspiratsiooniallikaks ja hingetoiduks. Vahetult enne detsembrikuist salongiõhtut naaseb ta kuumast Taist. Seega jagub värskeid emotsioone ja kogemusi ka kuulajatele.

Gerda kõneleb salongiõhtul ka isikupärase stiili loomisest, jagab nippe päeva- ja õhtumeigi tegemiseks ning selle kohta, kuidas algavatel pidustustel silma paista. Samuti saame kuulda põnevatest pildistamiskogemustest.

Boonusena loositakse kõigi osalejate vahel välja personaalne õhtumeik Gerdalt.

Tõotab tulla inspireeriv õhtupoolik. Olge valmis nautima meigimaagiat ja karismaatilise kunstniku huvitavaid lugusid ja mõtteid.

Salongiõhtut täiustab spetsiaalselt selleks õhtuks valitud vein ning muusikalist vahepala pakub Lepatriinu, kes just hiljuti oli üks finalistidest Noortebänd konkursil.

Ürituse osalustasu on 15 eurot.

Palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Üritus algab kell 19.00 kestab ca 2 tundi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar