Vabadus luua

Novembrikuu on pimedate ööde ja põnevate kohtumiste aeg. 16. novembril kell 19 läheme külla kunstiharidusega autoentusiastist tätoveerijale Kaili Aavikule tema stuudiosse Mamas Pride Tattoo (Pärnu mnt 142d). Omanäolise ja julge käekirjaga tattoo-kunstnik pole ammustele Femme lugejatele võõras nimi. Nimelt oli Femme üks esimesi väljaandeid, kes Kailist ja tema tegemistest kuus aastat tagasi loo kirjutas.

tutrega

Foto: Fotoraat

Salongiõhtul võtab Kaili fookusesse oma elufilosoofia. Plaanis on kõnelda kõigest sellest, mis teda elus inspireerib ja on tema jaoks oluline: julguse ja piiride avardumine, tätoveeringute kujundamine ja kujunemine ning autode ehitamine. Seda kõike teeb noor naine ilu ja vabaduse nimel, et nautida kerget erutust ja esteetilist ilu iga päev.

Pere tagasihoidlikust pesamunast sirgunud tattoo-stuudio Mama looja on võtnud isiklikuks missiooniks tuua inimestele lähedamale tattoo-kunsti salapära ja müstika. Stuudiosse konsultatsioonile tulles on inimesel võimalus kuulata tätoveeringute kultuurilugu 10 000 aasta tagusest ajast kuni tänapäevani. Ühises koostöös tuuakse välja kliendis peituvad emotsioonid ja mõtted, mis alguses paberile visandatakse. Kaili sõnul peab olema omal moel psühholoog, et mõista sügavamalt inimest ja tema soove, et luua just temale õige ja tähendusrikas töö.

IMG_3554pisike

19 aastat inimeste nahale tikkimist on tattoo-meistrile õpetanud ausust ja otsekohesust. Kuna inimeste soovid on seinast seina ja tegemist on püsiva kunstiga, siis on tätoveerija sõnul oluline olla oma klientidega alati aus, isegi kui ta võib seeläbi vahel liiga karm tunduda. Üldiselt eelistab kunstnik teha n-ö suuri töid, mis pole mõjutatud hetketrendidest,  ja paneb inimestele südamele, et emotsioonide ajendil tehtud töid kiputakse hiljem kahetsema. Samuti on vaja ka läbi mõelda, mida ja kuhu tahetakse teha.

„Mulle meeldib klientidega suhelda. Erinevate ülesannete lahendamine ja soovide rahuldamine on vahel keeruline, kuid mu töö ei lähe kunagi igavaks ega üksluiseks,” kinnitab Kaili.

Tegu on ka tõelise autofänniga, kes ei karda autode juures ise kätt õliseks teha, kuigi mootorit ta remontida ei oska. Seevastu autode värvimine, juppideks võtmine ja mõned lihtsamad kruvimised käivad tema käes lihtsalt ning naudinguga. Peale selle, et Kaili igapäevasteks sõitudeks mõeldud Ameerikas toodetud auto on juba iseenesest silmapaistev, on ta lasknud endale täiesti nullist käsitööna ehitada tsikli ning taastamisel on ka 1973. aasta Mustang.

10347475_927208627295867_8694694762984609308_n

 

Kunstnikuna imetleb Kaili kõike seda, mis on loodud geniaalselt ja südamega, mitte lihtsalt kohatäiteks ja tegemise pärast. Tõeline kunst peab puudutama ja tekitama emotsioone. Lõppude lõpuks on evolutsiooniliselt ainukeseks inimest loomast eristavaks omaduseks tema vabadus luua, nautida kultuuri ja kogeda emotsioone.

Osalustasu on 15 eurot, mis sisaldab veini.

Kohtumisel loositakse kõigi salongiõhtu külaliste vahel tattoo-kunstniku kujundatud ahjusoe Mamas Pride’i T-särk.

Kuna Kaili stuudio on väike, mahutades 20 inimest siis palume kõigil soovijail eelregistreeruda, täites alloleva registreerimisvormi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjutada silvi@femme.ee

Lisa kommentaar