Uue ringi alguses

5. veebruaril algab Hiina kalendri järgi uutest energiatest tulvil YIN MAA SEA aasta, mida tasub Idamaade tava järgi austusega vastu võtta. Möödunud koera aastat iseloomustab peamiselt muutusterohkus, aga siga kui 12 loomamärgi viimane loom toob endaga kaasa peamiselt enesesse vaatamise, toimunu analüüsimise ja heas mõttes tänulikkusetundes puhkamise. Tunnustatud feng shui ehk hea energia maaletooja Janno Seeder kõneleski viimasel Femme salongiõhtul lähemalt Maa Sea aasta energiast ja väljakutsetest ning kuidas teadlikumalt oma elu uues aastaringis suunata.

janno

Foto: Anneli Loorits

Enne uue aasta algust on kasulik, lausa vajalik võtta enda jaoks piisavalt aega ja mõelda läbi, millised märksõnad iseloomustavad sinu eelmist aastat, mida sa enda kohta teada said ning millised olid sinu peamised äratundmised ja õppimiskohad. Mis kannab sind edasi ja millest loobuksid?

Janno mainis kohe kohtumise alguses, et igasuguste ennustuste puhul säilib inimesel vabadus valida, kas ja mida uskuda, ning igaüks võib nendest välja lugeda just seda, mida soovib. Tema arvates on uskumus, et  horoskoop on kõik kõiges, liiga pealiskaudne. Selle mõistmiseks on oluline süveneda veidi põhjalikumalt ida filosoofiasse, mille järgi mõjutavad inimese õnne ehk saatust kolm aspekti. Esimene on taevane õnn nn horoskoop ehk taevakaardi seis inimese sünnihetkel. Teine on maine õnn ehk kuhu sünnitakse, missugune on sünnikoha kliima, ühiskondlik kord ja perekonna vaim. Kolmas aspekt on inimlik õnn ehk kuidas oma eluteed luuakse, võttes arvesse nii taevaseid kui ka maiseid eeldusi. Nii-öelda edu võti peitubki selles, kuidas me endas ja oma ümber olevaid tööriistu kasutame. Horoskoobid on samuti üks võimalikest vahenditest, mille kaudu saada endast teadlikumaks, millest võtta enda jaoks olulisim ning panna see teadmine või äratundmine enda jaoks tööle – me loome oma elu ise ja kohe ei pea alustama suurelt, vaid enda jaoks sobivas suunas, vaikselt ja teadlikult.

Mis on Sinu jaoks õnn? Ja edu? Kuidas me neid tunnetame ja mõõdame? Kumb on olulisem? Hiinlased näiteks ei soovi uue aasta saabudes õnnelikku, vaid hoopiski edukat uut aastat. Janno sõnul on õnn justkui ajutine „süllekukkunud” hetk, edu seevastu püsiv õnnetunne – tunne, et mul on kogu aeg hea olla, ilma tingimusi seadmata. Me ei pea midagi ega kedagi omama ega keegi olema, vaid me oleme kogu aeg keegi ja see sisemine äratundmine loobki hea tunde iseendas.

Saabuv Maa Sea aasta võtab vastu Koera abil loodud vundamendi ja sätib ennast siis tegutsema: elama, looma, kasvatama, armastama, armatsema ja suhtlema. Siiski ei kipu siga midagi täiesti uut looma, vaid aitab olemasolevat kasvatada ja arendada ning sellega valmistub omal moel järgmiseks veidi ärevamaks Metall Roti aastaks.

Janno sõnul on selle aasta peateemadeks suhted ja turvalisus. Määravaks saab oluliste inimeste hoidmine ja oma aja ning energia panustamine nendesse suhetesse. Ja tasapisi või järsult eemalduda nendest, kes sind lõhuvad ja raiskavad. Enda jaoks on vaja mõtestada, kus ja kellega midagi koos teen – tähenduste loomine, väärtuslike suhete hoidmine ja lahtilaskmine. Kuna sea aasta on oma olemuselt stabiliseeriv ja heaolule keskenduv, siis võid rahuliku südamega lasta ja luua ellu rohkem rõõmu. Kasvõi mine reisile, mis on tükk aega peas tiksunud, aga seni pole ehk sobivat aega või ressursse leidnud. Praegu on just õige hetk rahulolus nautlemiseks. Kõik see on vajalik selleks, et meil oleks rohkem energiat ja tahet – selleks, et anda, peab meie enda tass olema täidetud.

Elus on ettemääratust, kuid on olemas ka vaba tahe. Nii nagu ei ole olemas head ega halba aastat, vaid see, kuidas seda tajume ja mõtestame, pole ka lõplikku juhist, kuidas elada ja tegutseda. Janno sõnul teeme oma valikud ise ja tark inimene võtab olemasolevast, sealhulgas iseenda ressurssidest parima ning rajab ise oma tee.

Loo rohkem õnnetunnet, suhtle nendega, kellel on sulle ja sul neile midagi anda, naudi seda, mis on olemas siin ja praegu!

Edukat uut aastat!

Janno Seedri põnevatest teadmistest ja tegevustest on rohkem infot kodulehel ja FB lehel.

Järgmine salongiõhtu toimub juba 20. veebruaril, mil kohtume inspireeriva Tiina Tiitusega, mille kohta saate teavet siit.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar