Ühe unistuse täitumise lugu

Enam kui kuu aega tagasi sai Tallinna kultuurimaastik ühe omanäolise galerii võrra rikkamaks. Uksed avas vanalinna õdusates ruumides loodud KOOS gallery (Suur-Karja 2, II korrus) – kunsti ja ruumi sümbioosile pühenduv kunstisalong, mis loob sildu riikide ja loojate ning inimese ja ruumi vahel. Rahvusvahelise galerii visiooniks on läbi oma tegevuse toetada seda, Eesti kunstnik/disainer oleks nähtav maailmas ning maailm nähtav KOOS nendega.

Foto: Erakogu

Kolmapäeval, 24.05 kell 18.30 kutsuvad KOOS gallery majaperenaised Kristina Uusküla ja Terje Lavonen meid rõõmuga endale külla, et tutvustada lähemalt ühe suure unistuse täitumise lugu, avada galerii loomise telgitaguseid, rõõme ja muresid ning tulevikuplaane.

Kristina Uusküla on eelnevalt oma elus kaksteist aastat pühendanud Eesti juveelibrändi, by karinè, ülesse ehitamisele ja võrdlebki kunsti ennekõike juveeliga – nüüd on ainult dimensioon teine ning tõlgendamise aluseid kordades rohkem.

Terje Lavonen on sisearhitekt, kelle hing kuulub ennekõike kunstile ning filosoofiale, elukeskkonna parandamisele ja läbi kunsti enda omaks muutmisele.

Kohtumisel räägitakse sellest, milline on galerii visioon ja suurem eesmärk kunstiturul ning arutletakse kunsti, inimese ja ruumi KOOSkõla teemadel – kas kunst kuulub suuresti vaid muuseumisse või igapäevaselt meie ümber ning meie elukeskkonda? Lisaks tutvustatakse galeriis esindatud kunstnikke ja nende töid.

KOOS gallery armastab  kaasaegset kunsti võrdsena maalis, skulptuuris ning kõikvõimalikes piirideülestes distsipliinides. Esmakordselt on esindatud suur hulk lähiriikide disainereid ja kunstnikke ennekõike kaasaegses skulptuuris ning kolme dimensionaalses vormis, kes siin ja sealpool Euroopat endale suurt nime teinud – Jasmin Anoschkin, Marianne Huotari, Matias Karsikas, etc. Eesti kunstnikest saab näha näiteks Johanna Ulfsaki, Annika Tedre, Argo Männiku ja Anne Türni töid. Maalikunstis võib näha ja kohtuda klassikutega, kes on muutnud kunstimaailma olemust nagu Andy Warhol kui ka noorte tõusvate ja endale nime tegevate kunstnikkudega Jade Mouge, Dimitri Likissas, Fika Leon jt.

Kunst on teekond nagu elu ise ja meie selle sees.
Kunst väljendub ajas, ruumis, väärtushinnangutes ning põhimõtetes.
Kunst on kõigile universaalses keeleruumis ja kõneleb hingega.
Kunst on kirg ja just selliselt tahame seda KOOS teiega jagada.

Ootame teid osalema mõnusal inspiratsiooniõhtul!

Õhtu osalustasu on 20.- eurot, mida täiustab klaasike kihisevat. Palume kõigil soovijail eelregistreeruda, kirjutades aadressile silvi@femme.ee. Küsimuste korral helistada numbril 522 9088.

Lisa kommentaar