Tuhande näoga naine

Femme detsembrikuise salongiõhtu särav külaline oli põneva käekirjaga meigikunstnik Gerda Miller. Just sobiv inimene ilmestama oma oleku ja kunstiga peagi saabuvat pidustuste hooaega.

Gerda jaoks pole meikimine üknes ilu loomine, vaid on omaette arvestatav kunstivorm, mille kaudu on võimalik väljendada emotsioone, jagada räägitud ja rääkimata lugusid. Peale oma igapäevase töö meigikunstnikuna on andekas naine teinud kaks näitust, millest esimene „One Side of the Story“ leidis aset 2012. aastal koostöös tunnustatud fotograafi Heikki Leisiga. Meigi- ja fotokunsti ühendav näitus sündis Gerda isiklikust südamevalust ja segadusest, mis kaasnesid isikliku kaotusega. Kunst oli võimalus aidata iseennast ja otsida mõningast kergendust ning rahu.

„Ma ei kirjutanud fotode juurde tutvustavaid tekste, et jätta vaatajatele endale võimalus ise tõlgendusi luua ning mõtestada oma kogemusi. Minu eesmärk oli anda välja emotsioon ja vaadata, kuidas inimesed reageerivad. Me suudame samastuda teiste inimeste emotsioonidega,” rääkis Gerda.

Ilusast tantsutüdrukust meigikunstnikuks

Elu aeg tantsimisega tegelenud Gerda pidi pärast vigastust mõtestama ümber oma senised tulevikuplaanid ja minapildi. Kuna loominguline naine oli ennast ise esinemiste jaoks meikinud, siis tundus kõige loogilisem jätkata seda teed. Nii hakkaski ta Make Up Store’is õppima meigikunsti. Eestist moe- ja ilumaailmast liikus Gerda edasi kirevasse Londonisse, töötades neli põnevat ja suurt eneseületamist nõudnud (õppimis)aastat Make Up Storeʾis ja klubis Cirque Le Soir.

Meigikunstnikuna peab Gerda oluliseks mõista kliendi isiksust ja tema soove. Kuigi meikimise klassikaline eesmärk on teha inimesi ilusamaks, püüab meigikunstnik tuua üha rohkem esile selle kunstilise vormi. Inimese nägu on lõend, mille kaudu on võimalik väljendada iseenda mõtteid ja tuua esile midagi oma modellidest – võibolla avada ka midagi sellist, mida pole osatud endas näha või pole oldud valmis ennast avama. Gerda jaoks on inimesed, reisimine ja elu ise suurimaks inspiratsiooniks, mida ta väärtustab täieliku pühendumisega. Peale selle võlub teda jätkuvalt veel ka filmilavastaja Tim Burtoni väliselt sünge, kuid seest suur ja avar looming ning värvikad tegelaskujud.

Raamatu „Alice Imedemaal” peategelase olekuga naine tunnistab muiates, et tegelikult ei oska ta üldse joonistada, kuid on huvitatud enda täiendamisest selles vallas. Praegu tunneb ta ennast mugavamalt meigipintslite, värvide ja glitterite maailmas. Vahet pole, kas siis koduses Eestis või mööda maailma rännates.

Millised on meigikunstniku enda nipid ja soovitused meikimisel?

  • Ilu loomisel kehtivad üldised klassikalised põhimõtted, nagu näiteks see, et kaunis meik saab alguse põhjalikust näohooldusest ja kvaliteetsetest näohooldusvahenditest. Investeeri korralikku silma-, päeva- ja öökreemi! Siinkohal on tervitatav meelde tuletada, et igal kreemil on oma otstarve kindlal põhjusel – nende keemiline koostis on mõeldud just konkreetse näopiirkonna hoolduseks.
  • Kõik keemiline pole halb. Kuigi meigikunstnik hindab kõike puhast ja loomulikku, leiab ta, et saastatus keskkonnas elades keemilised meigivahendid pigem kaitsevad kui kahjustavad meie nahka. Oluline on korralik puhastus ja niisutus.
  • Meigikunstnik ei saa luua lummavat meiki näonahale, mis on liigse suitsetamise, kohvi ja alkoholi tarbimise tõttu kahjustatud. Sama lugu on pikaajalise magamatuse ja ebapiisavalt vee joomisega. Vähesed meist on nendest pattudest täiesti vabad, kuid siin tulebki seda tunnistada ja vastavalt tegutseda. Ja veel kord: vesi, vesi ja vesi!
  • Miksi julgelt värve, näiteks sinine-roheline-must silmameik miksituna glitterpunase huulevärviga.
  • Meikimiseks sobib kõige paremini külm valgus. Kui Sa oled selles valguses tehtud meigiga rahul, siis oled sa sooja tooniga ruumis veelgi täiuslikum.
  • Ühte meigitoodet võib vabalt kasutada mitmel otstarbel. Näiteks silmapliiatsit huulepliiatsina ja huulepulka põsepunana.

Salongiõhtule oli Gerda kutsunud oma hea sõbranna ja artisti Lepatriinu, kes astus kohtumisel üles nii muusikuna (finalist Noortebändi konkursil) kui ka modellina. Ühises koostöös sündis külaliste silme all särav jõuluvärviline meik.

I’ve found that when you put make-up on people it actually frees them. They’re able to hide behind a mask and therefore show another side of themselves, which is great (Tim Burton).

Aitäh Gerdale inspireeriva õhtu eest! Meigimaagiat ja karismaatilisust jagus kuhjaga. Kindlasti soovitame külastada meigikunstniku kodulehte.

Femme Salongiõhtud alustavad uut aastaringi 11. jaanuaril 2017. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga. Täname südamest oma seniseid salongiõhtutel osalejaid ja inspireerivaid külalisi. Soovime kodusoojust täis jõule ja säravat vana-aasta õhtut!

Lisa kommentaar