Tervisest pakatav õhtu

Femme aprillikuu salongiõhtu pakub kevadist turgutust meelele ning värskendavaid ideid kehale. Kevadpühade-eelsel kolmapäeval ehk 16. aprillil astub NORR11 showroom’is (Rotermanni kvartali aatriumis) kuulajate ette toortoitumise spetsialist Sille Poola.

Sille

Sille Poola

Toitumisnõustaja Sille Poola teab, millest räägib. Mulgimaal elav naine on kümme aastat taimetoitlane olnud ning sellest viis toortoitu söönud. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli, õppinud toitumisteraapiat ning saanud taimedel põhineva toitumise (Plant Based Nutrition) instruktori tunnistuse Cornelli Ülikoolist. Märtsikuus ilmus tema sulest müügilette vallutav, ligi 300leheküljeline köitvate piltide ning hõrkude retseptidega raamat „Toortoidu A ja O”. Salongiõhtul on võimalik tervisest pakatavat teost ka endale osta ning küsida juurde Sille autogrammi.

Ent mis vahe on taime- ja toortoidul? Toortoitlus on taimetoitluse üks liik, mille puhul enamus toitudest tarbitakse mittetöödelduna ning toitu ei kuumutata kunagi üle 40–46 kraadi, eesmärgiga säilitada vitamiinid ja ensüümid. Sille Poola lemmikuks on puuviljatoitumine, mille puhul menüü koosneb puuviljadest, aedviljadest ja väikeses osas ka pähklitest-seemnetest. „Elus toit on kõige parem toit,” sõnab ta, lisades, et jutt ei käi mitte loomadest, vaid töötlemata taimedest. Väga tähtis on toortoitumise puhul rõhutada, et kui süüa targalt ja tasakaalustatult, ei pea muretsema toitainete puudumise pärast.

Salongiõhtul räägib Sille, millega tuleks toortoidule üleminekul arvestada ning kuidas leida endale sobiv üleminekuperiood. Ka pajatab ta lähemalt üldlevinud hirmutavatest uskumustest, mis toortoitoiduga kaasas käivad. („Keegi ju ei sure sellepärast ära, et sööb värsket, töötlemata toitu,” on Sille muigega öelnud). Samuti saavad kuulajad teada, millest toortoitumise puhul alustada ja kuidas valitud suunale püsima jääda.

Tule ja kuula paeluvat teemat lähemalt ning pane kõrva taha põnevaid kilde, mida saaksid ka enda tervise ja heaolu huvides ära kasutada. Lase soojalt paitav kevadpäike südamesse ning luba looduse hüved enda igapäevaellu!

_DSC3673-Edit


Salongiõhtul ergutab maitsemeeli suupistevalik, mida täiustavad antud õhtuks valitud veinid.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 15. aprilliks, täites allpool oleva ankeedi. Osalustasu on 15 eurot, üritus algab kell 19.00 ja kestab ca 2,5 tundi.

Registreerimine silvi@femme.ee.

Lisa kommentaar