Terviklikuma elu poole

6. aprilli õhtul toimus Kuusk Hernesto kohvikus kevadele omaselt mõnusalt värske ja elav kohtumine. Seekordne Femme salongiõhtu külaline oli tervisliku ja tervikliku elustiili esindaja Terje Mander, kes alles hiljuti andis välja lühikese ajaga väga populaarseks saanud raamatu „Restart. Uus algus 7 päevaga”. See on justkui paras vitamiinilaks sellel varakevadel.

_MG_7140_vaikefemme1

Foto: Hele-Mai Alamaa

Toimunud kohtumisest kujunes praktiline ja kogemuslik õhtu, kus Terje kõneles kaasahaaravalt kasulikest enesesäilitamise ja -käivitamise tehnikatest, samuti lihtsatest tõhusatest nippidest toidu, liikumise ja tervise teemadel. Kõigest sellest, mis tema enda jaoks on eluliselt oluline – puhas toit, puhtamad mõtted ja puhtam elu igal tasandil.

Terje sõnul saavad olulised muutused alguse meie soovist muutuda ja reaalsest valmisolekust seda ka päriselt teha. Isegi siis, kui välised tingimused muutuseks pole ideaalsed. Jõudu ja kindlust annab kindlasti sisemine teadmine, et kõik on võimalik.

Kui kingad ei ole just äärmiselt kulunud ega pigista valusalt, kas inimene kipub siis muutusi ellu viima? Siin seisnebki võtmeroll rahulolematusel praegusega ja sisemisel soovil seda olukorda muuta. Muutused ei pea olema väga suured ja alustada võib kõige igapäevasematest teemadest. Kasvõi näiteks proovida muuta oma kevadine söögilaud varasemast rohelisemaks, tervislikumaks ja terviklikumaks. Alustuseks võiks väikse katsena hommikuti ühe klaasi asemel juua kaks klaasi vett.

_MG_6991_femme

 

Iga plaaniga kaasnevad meie mõttetasandil sellel muutuste teel ka takistused, kuid samuti on seal peidus võimalus neid ületada. Terje arvates kipuvad inimesed muudatuste tegemisel kaotama järjepidevust sageli just seetõttu, et seavad endale liiga suured eesmärgid. Tervislikuma elu rajamisel võib näiteks alustada sellest, et valida endale üks kindel hommikune rutiin ja joogapraktika, teha seda järjekindlalt ja vaadata, kuhu see edasi viib. Oluline on olla enda vastu aus ja tunnistada, mida ma reaalselt suudan praegusel hetkel enda jaoks teha. Me loome iga päev oma elu.

Milline on kõige väiksem asi, millega saaksin kasvõi täna alustada? Märkamine ja tunnistamine, loov visualiseerimine ning reaalne tegutsemine viivad varem või hiljem rahuolevama minani.

Raamat „Restart” on justkui loomulik jätk või osa eneseleidmise ja kogemustest õppimise ning jagamise teel. Terje jaoks oli raamatu kirjutamine võimalus olla enda vastu aus, muuta ennast selgemaks, rääkida siiralt ja puhtalt oma mõtetest ning kogemustest. Elustiili raamatust saab lugeja teada kasulike enesesäilituse ja -käivituse tehnikate kohta ning kiireid nippe toidu, liikumise ja tervise teemadel. Kuidas teadlikult toituda, nii et silm säraks? Mis kasu peitub lihtsates hingamis- ja lõdvestustehnikate omandamises? Kuidas stressist, ülekaalust, pingetest targalt taastuda ja end laadida?

Muutuste rajal kõnnime me kõik, aga igaühel oma tee ja lugu. Lõppkokkuvõttes pole miski võimatu.

Aprillikuus kohtume Salongiõhtu raames veel ühe vägeva naisega – 20. aprillil on külaliseks Herdis Ojasu. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar