Tähenduslikud sõnumid

Femme salongiõhtu üritustesari on alustanud uue olemise ja hingamisega nüüdseks juba 8. hooaega. Kolmapäeval, 20. septembril toimunud õhtul oli külaliseks särav ehtebrändi New Vintage by Kriss looja ja disainer Kriss Eglite.

Sirli Kirst_Kriss Eglite_SUUR

Foto: Sirli Kirst

Kriss on paljudele Femme veebiajakirja lugejatele tuttav juba aastast 2010, millal ilmus temast inspireeriv persoonilugu. Vahepealsetel aastatel on muutunud tema perekonnanimi, peres on kasvamas kaks tütart ja loodud ehtebränd on võitnud endale püsiva koha kirjus ehtemaailmas.

Pealtnäha juhuslikult alguse saanud bränd New Vintage by Kriss on aastatega jõudnud sinna etappi, kus kvaliteetsed tooted on leidnud endale kindla sihtrühma ja rohkelt avastajaid. Samuti pole disaineris näha motivatsiooni ja inspiratsiooni raugemist, vaid pigem vastupidi –pidevalt tuleb peale uusi ideid, mis ootavad teostamist.

Käsitööna valmivad ehted on aegumatud, igal hetkel kantavad, newvintage‘likult lahedad ja minimalistliku esteetikaga, kus täiuslikkus peitubki teatavas ebatäiuslikkuses. Teatav naiselikkuse ja mehelikkuse segunemine toodetes. Näiteks roosa paela ja musta kivi ühendamine või kasutatavate kivide võluvalt tahumatud ääred.

Mida tahaks Kriss päriselt teha?

Krissi sõnul on algusest peale olnud tema eesmärk luua ehteid, mis oma väe ja sõnumiga annavad naistele jõudu elada täisväärtuslikumalt, unistada suuremalt ja julgemalt. Disainerina, naisena ja emana on ta mõistnud, et teatud hetkedel on vaja endalt küsida ja ausalt vastata, mida ma ISE tahan – unustada reeglid ja võimalikud süütunded ning tegutseda enda tundmise järgi. Eneseteadlikkus ja  suurem mõistmine tuleb ajaga, siiralt elades ja enda vastu aus olles.

Kriss usub teadlikku eesmärgi mõtestamisesse ja seejärel sujuvasse kulgemisse. Oma kogemustele tuginedes julgeb ta kindlalt väita, et asjad hakkavad liikuma justkui iseenesest, kui lasta oma mõte lendu ja hirmud vabaks ning hakata sihikindlalt tegutsema.  Flow tunde tekkimiseks on vaja usku ja enda asja äratundmist.

Sõnum leiab ise tee Krissi juurde

Sõnumitel on Krissi  elus ja loomingus asendamatu koht. Juba noorena meeldis talle koos õega panna kirja tsitaate, mis tundusid konkreetsel ajahetkel mõjuvad ja olulised. Ka ehete loomine ei piirdu üksnes esteetilise vaadatavuse ja kantavusega, vaid kõneleb ka muudest väärtustest. Just nendest, mis mingil eluperioodil olid omal moel eluliselt vajalikud ja kandvad.

Brändi  esimene laiahaardelisem toode käeehe „TIME TO ROCK’ („kell, mis ei tekita stressi”) kõneleb elu voolavusest ja kulgemisest, juhuste tähenduslikkusest ning stressivabamast olemisest.

Kui Kriss sai emaks, siis muutus oluliseks ka tema enda vajaduste märkamine ja oma ruumi olemasolu ning siis sündis ka järgmine ehe nimega „TEEN, MIS TAHAN”. Naine tunnistab, et pealtnäha veidi mässava sõnumi taga peitub sisemine soov olla ise olemas, st kui me ennast väga ausalt ja põhjalikult kuulame, siis teeme vahel ka otsuseid, mis pole ehk alati populaarsed, kuid hoiavad meid õiges suunas. Pere on oluline väärtus meie elus ja samuti on seda ka naine ise. Vajalik ja tähtis on innustada vägevaid naisi elama täie hingega ning rohkem iseendana.

Kolmanda toote nimi INSPIRED räägib enda eest. Kogeda ja koguda ning olla ka ise inspiratsiooniks.

Disaineri jaoks on oluline kivisid ja ehteid katsuda ning tunda ära enda oma. Samamoodi on edasiantavate sõnumitega. On loomulik, et kõik sõnumid ei kõneta alati kõiki, vaid eelkõige neid, kelle jaoks on just seda mõtet ja tunnet konkreetsel ajahetkel vaja. Disainer ise on liikumas väljastpoolt tulevatelt sõnumitelt iga päevaga aina enam sisemiste suunas – kuulata ja usaldada ennast!

Novembris on kõigil huvilistel võimalus tutvuda ehtebrändi uue projektiga. Hetkel on see veel saladuskatte all, aga olge valmis inspiratsioonilaenguks!

New Vintage by Krissi ehtestuudio asub aadressil Pärnu mnt 27–16, samuti on võimalik ehetega tutvuda Les Petitese disainipoes, Tallinna ja Tartu Kaubamajas, GOLDTIME’i poodides, Juveeli poodides, TALIs, jne.

Otoobrikuus kohtume Salongiõhtu raames ühe vägeva naisega – 18. oktoobril on külaliseks maalikunstnik Anna Litvinova. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga.

Lisa kommentaar