Stiil kui eneseväljendus

Üha hoogsamalt läheneva pidustuste hooaja raames on asjakohane rääkida moest ja ilust. Just seetõttu oli Femme salongiõhtu külaline kaunis ja tunnustatud stilist Merit Boeijkens.

meritb600

Foto: Kalev Lilleorg

Modelli ja pikaajalise stilistikogemusega Meriti jaoks on mood ühiskonna ja inimeste vajaduste peegeldus. Stilistina on oluline olla kursis sellega, mis maailmas toimub, ja tõlkida see personaalsesse moekeelde. Trendid muutuvad, inimesele ainuomane stiil on ajas püsivam.

Stiil on isiklik eneseväljenduskunst, mille kaudu on võimalik ennast väliselt defineerida. Tahame või mitte, meie välimus annab kaaslastele infot meie kohta.  See võib olla küll subjektiivne, aga mõjutab inimeste käitumist ja suhtumist.. Professionaalne stilist ei jälgi üksnes moemaailmas toimuvat, vaid vaatab inimest kui tervikut – milline on tema vajadus ja elustiil, juuksevärv ja kehatüüp, millised vormid, värvid ja lõiked talle paremini istuvad? Aidates leida inimese jaoks sobivad moelahendused, on võimalik suurendada tema enesega rahulolu ja rikastada üldist moepilti. Endaga heas tasakaalus olev inimene on ka teistele atraktiivsem.

Loomulikult on igal stilistil oma käekiri. Siiski on eesmärk pakkuda kliendile (olgu see siis suurem firma või üksikisik) sobiv lahendus nii, et tulemus oleks professionaalne.

Siiski tunnistab Merit, et vahel on tema jaoks omamoodi lummav ka maitsetus. Maitse on nii või teisiti subjektiivne. Kõik ei pea ega saagi meeldida.  Professionaalne stilist saab aidata ainult juhul, kui inimene seda ise soovib. Kui kandjal jagub oma riietuses piisavalt enesekindlust ja rõõmu, muudab ta iseendaks jäädes maailma kirevamaks. Üldiselt suhtub Eesti ühiskond erisustesse kriitiliselt, mistõttu eelistavad inimesed teha pigem turvalisi ja kindlaid valikuid.

Moesoovitusi, mis kõigile ühtmoodi sobiks, paraku ei ole. Tuleb arvestada konkreetse inimesega. Kindlasti on mõistlik koostada oma garderoob nii, et seal olevad rõivad on omavahel kombineeritavad, ja täienduseks lisada juurde põnevaid aksessuaare. Kui valikud on tehtud teadlikult, on varieerimisvõimalus laiem ja alati leiab midagi sobivat selga panna.

Trendid on pidevas muutumises ja samal ajal eksisteerivad kõrvuti vastakad moesuunad. Tänapäeva moes otsitakse harmooniat kontrastide tasakaalustamises. Näiteks on üha rohkem muutunud tavapäraseks tasakaalustada romantilist riietust jõuliste aksessuaaridega ning omavahel kombineeritakse sporti ja glamuuri (nt. pitskleidiga kantakse tanksaapaid, sädelevate kivikestega kaunistatud tosse jne.) Stilisti sõnul on kõige olulisem, et riietus lisaks kandjale enesekindlust ja toetaks temale ainuomast isikupära. Õiges riietuses tunneb kandja ennast kui oma teises nahas.

Meriti isiklik lemmikmaterjal on näiteks samet, mida leiab alati tema garderoobist trendidest sõltumata. Lisaks armastab stilist ka värvidega mängida ja kannab suurima heameelega erinevaid peakatteid.

Salongiõhtul esitleti Debenhamsi kaubamaja peorõivaid, mis sobivad aastalõpu pidulikuks hooajaks. Esitatud komplektidest mõjusid inspireerivalt mõnusalt cool Oxford kinga ja soki kombinatsioon kooskõlas piduliku kleidiga, trendikas jumpsuit, efektne kübar ja laiad lõhikutega püksid. Samuti on sädelevatel materjalidel, tikanditel ja glamuursetel aksessuaaridel aastalõpumoes oma kindel koht.

Meriti sõnul on Eesti naised võluvad, hoolitsetud ja stiilsed. Siiski julgustab ta naisi rohkem „kastist välja mõtlema” ja oma kordumatust rõhutama.  Levinud on karge minimalistlik põhjalastiil, kuid omanäolisust võiks rohkem olla. Veidi mängulisem lähenemine moodi ja riietumisesse muudab elu üksnes põnevamaks.

Pilt räägib alati rohkem kui tuhat sõna. Stilisti tööde ja tegemistega saab tutvuda tema Facebooki kodulehel.

Inspireerivat Eesti disaini näeb novembrikuisest ajakirjast Sensa, kus näitlejanna Maarja Jakobsoni persooniloo stilist on Merit Boeijkens.

29. novembril toimub juba uus salongiõhtu ning siis külaliseks Katrin Siska. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar