Salongiõhtu värvika Aune Pastiga

Salongiõhtud jätkuvad. Kolmapäeval, 17. septembril, koguneti Rotermanni kvartalis asuvasse NORR11 showroomʼi, et hubases ja värvikas keskkonnas nautida mõnusat seltskonda ja koguda uusi mõtteid.

Seekordse salongiõhtu külaliseks oli Eesti suhtekorralduse emaks nimetatud kommunikatsioonispetsialist Aune Past, kes kõneles käitumisest situatsioonides, kus esmapilgul polegi võimalik käituda, tõlkes kaduma minemisest ja müütide loomisest ehk kuidas hoida avatud ja häid suhteid.

Suhtekorralduse eksperdi sõnul on võimalik piinlikesse olukordadesse sattuda ka siis, kui oled teadlik kommunikatsiooni kirjutatud ja kirjutamata reeglitest. Selle väite illustreerimiseks jagas Aune Past kuulajatega oma isiklikke muhedalt piinlikke situatsiooniapsakaid ja tähelepanekuid. „Mõnikord polegi võimalik enda käitumist välja vabandadaˮ, tunnistas ta kuulajatele muiates. Sellest hoolimata on oluline inimestega suheldes meeles pidada, et see, kuidas me ennast väljendame, ei pruugi olla kõigile üheselt mõistetav. Tähtis pole niivõrd see, mida räägime, vaid kuidas räägime ja kuidas kuulajad meid mõistavad. Neid olukordi, kus jutt tõlkes kaduma läheb, on kõigil kogemuste pagasis kindlasti kuhjaga. Selleks, et vältida võimalikke ennetatavaid eksimusi vastastikuses suhtlemises, on vaja läbi mõelda, kuidas saaksime rääkida asjadest nii, et inimesed meist üheselt aru saaksid ja kuidas kuulata nii, et me ka ise teisi mõistaksime.

Pasti sõnul on oluline inimestest mitte inetult rääkida, isegi mitte halvasti mõelda, sest kuldreegel on, et sellisel juhul on piinlikud hetked praktiliselt vältimatud. Hundist rääkides…

Võimalikult selge ja ausa vastastikuse suhtlemise saavutamiseks on vaja teada, mida soovime öelda, mis tundeid see teistes tekitab ja mida me tahame öelduga saavutada. Eesmärk peaks olema selge ja konkreetselt selles hetkes üheselt mõistetav sõnum.

Ja mis peamine. Palun kiitke ennast rohkem, nende asjade eest, mida te tõesti hästi teete, sest kellegi teise (eriti meedia) hooleks pole seda mõtet jätta.

Aune Pasti sulest ilmub veel tänavu elustiilientsüklopeedia pealkirjaga “50 on uus 30”.

Õdusatest salongiõhtutest on saanud traditsioon. Juba 16. oktoobril toimub järjekordne inspireeriv kohtumine, kus seekordseks külaliseks on andekas kotidisainer Kadri Kruus.

Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud leheküljega.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar