Salongiõhtu Kätliniga

12. mai õhtupoolikul kell 19.00 toimub Kuusk Hernestos (Herne 6) järjekordne inspireeriv ja meeleolukas Femme salongiõhtu! Seekord ootame külla eksimatult äratuntava käekirjaga Kätlin Kaljuveed, kes ei suuda elada paberi ja pliiatsita. Joonistamine on tema kutsumus, töö ja hobi.

KatlinKaljuvee_foto_Ilmar_Kurvits

Foto: Ilmar Kurvits

Kätlin Kaljuvee on rahvusvahelistel konkurssidel auhinnatud ja tunnustatud kunstnik, illustraator ja moelooja, kelle loomingus on kesksel kohal looduse müütiline jõud ja elu oma mitmekesises kauniduses. Tema tindipliiatsiga joonistatud ja siidikangale trükitud illustratsioonid on saanud ainest Eesti kummituslikest metsadest ja ürgsest loodusest ning kannavad endas vaba ja hingestatud vaimu, tuues kaasa sõõmu värsket õnnepuhangut.

Kätlini illustratsioone on tellinud mitmed suured ettevõtted nii Eestis kui ka mujal maailmas, tuntumad neist on Givenchy, Rotring ja Samsung. Tema loomingut, naiselikke tindi- ja akvarellijoonistusi, on avaldanud ajakirjad Jaapanist, Hiinast, Araabia Ühendemiraatidest Euroopani välja. Juba kolmandat aastat kaunistavad Kätlini joonistatud mustrid Soome spordirõivaste brändi Husky Banana rõivaid. Samuti on ta loonud müstilisi siidisalle, mis kandjate endi sõnul on asendamatud aksessuaarid. Ühe sallikollektsiooni müütilist hobusalli omab ja lennutab tundud rokilegend Patti Smith, kelle muusikast Kätlin tihti ka inspiratsiooni ammutab.

Salongiõhtul tutvustab Kätlin oma töid ning jutustab kirevaid lugusid oma loomingu telgitagustest, samuti kogemustest illustratsiooni ja moevaldkonnas. Tervikpildi loomiseks näitab ta siidisalle ja väikeseid originaaltöid, mida saab samal õhtul ka kohapeal osta. Lisaks kuuleb millestki täiesti uuest, millega ta salamisi juba mitmeid kuid tegelenud on.

Kasuta harukordset võimalust Kätlinit paremini tundma õppida, nautida vahetut vestlust ning teha tutvust tema kordumatu loominguga.  Loe intervjuud Pliiatsite käskijanna.

Salongiõhtul paitab maitsemeeli kohvik-restorani Kuusk Hernesto peakokk Renee Pärnsalu kokku pandud suupistevalik, mida täiustab klaasike kihisevat Piccini Spumantet.

Ürituse osalustasu on 15 eurot.

PS! Osalemiseks palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Üritus algab kell 19.00 kestab ca 2 tundi ning ilusa ilma korral istume terassil. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee

Kõigi salongiõhtul osalejate vahel läheb loosi üks Kätlini joonistatud täissiidist suur sall.

Lisa kommentaar