Salongiõhtu Kadri Kruusiga

„Minu aksessuaaride stiil on vastuoluline ‒ just nagu ühe tõelise naise hingeelu.”

Sel neljapäeval ootame sind Femme salongiõhtule, kus seekord saab sõna naine, kes oskab valada unelmaid reaalsuseks. Küsite, kuidas? On ju teada fakt, et meil, naistel, on nõrkus ilu ja ilusate aksessuaaride vastu. Naha- ja kotidisainer Kadri Kruus teab, kuidas ühendada stiili ning kvaliteeti omavahel nii, et tulemuseks oleksid nahksed unelmad, mida iga naine uhkusega käevangus kannab.

_MG_6214

Foto: Krõõt Tarkmeel

16. oktoobril kell 19.00 astub NORR11 showroom’is head disaini austavate silmapaaride ette Kadri Kruus, kes enda sõnul osaliselt juhuslikult, osaliselt aga iseenda kangekaelsusest tingituna, sattus aastate eest Eesti Kunstiakadeemiasse nahakunsti õppima. „Nüüd on sellest möödas kümme aastat. Mäletan, et mind võlus sealsete inimeste kirg ning andumus niivõrd spetsiifilise eriala vastu,” räägib Kadri.

„Mind köidab selle ala juures vastandumine – õrn ja naiselik ehe valmib robustseid, jõulisi vahendeid kasutades. Haamer, nuga, naaskel, tangid… Pean tunnistama, et nüüd on tihti need tööriistad koos huulepulkadega minu käekotis.” Suurt rolli mängib ka unikaalsus – Kadrit võlub, et iga ese on eriline ja oma väikeste korrapäratustega. See reedab, et eseme valmistajaks on inimene, mitte masin. „Nahk on elav materjal. Neid aksessuaare valmistades on kõige olulisemaks siht luua iga kord midagi, mis oleks elu vääriline.”

Salongiõhtul räägib Kadri oma stuudio igapäevatööst: sellest, kuidas see eriline eriala teda leidis; mil moel võib mõnest väljaöeldud lausest sündida terve kollektsioon ja kui kaua aega ning milliseid materjale ja tööriistu on vaja, et luua üks kaunis ning vastupidav kott.

Samuti saab kuulda nahast kui materjalist. „Minu arvates on selles midagi ürgset ja ligitõmbavat, kuid samas ka midagi väga eemaletõukavat ja vahel vastikutki,” nendib Kadri.

_MG_6147

Foto: Krõõt Tarkmeel

Kindlasti jõuavad külalisteni ka trikid, mida jälgida aksessuaaride soetamisel ning miks ikkagi naiste ja kottide vahel nii tugev kirg valitseb.

Silmailu pakub Kadri viimane kotikollektsioon, mida ta esitles 17. septembril, ning mitmed erilised nahad, mida disainer endaga ühes toob.

Kõigi salongiõhtul osalejate vahel läheb loosi kotikoolitus Kadri Kruusi stuudios.

Salongiõhtul ergutab maitsemeeli suupistevalik, mida täiustavad antud õhtuks Altia valitud Saksamaa enim auhinnatud veinibrändi Kendermannsi veinid.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 15. oktoobriks, täites allpool oleva ankeedi. Osalustasu on 15 eurot, üritus algab kell 19.00 ja kestab ca 2 tundi. Küsimuste korral helista 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee.

Lisa kommentaar