Roberta Einer – moemetropolide vallutaja

Tippides Google’isse rahvusvahelise kõlaga eestlanna nime, ilmub helendavale ekraanile juba neljanda vastena viide Suurbritannia Vogue’ile. Klõpsates lingile, avaneb Roberta Eineri vaatemängulise kevadkollektsiooni taevasinise ja suhkruvati roosa maailm. Disainer, kes vaid loetud nädalate eest oli hõivatud Pariisi ja Londoni moenädalatel, on peagi külastamas oma kodulinna Tallinna. Juba 17. märtsil kell 19.00 saab Roberta sõna Femme salongiõhtul, mis leiab aset kohvikus Kuusk Hernesto (Herne tänav 6).

robertaeiner2

Foto: Malin Molden

Kirevuse, eklektika ning rikkalike detailidega mängiv naisterõivaste disainer Roberta Einer on tudeerinud Londoni kuulsas disainikoolis Central Saint Martinsis ning lõpetanud 2015. aastal Westminsteri ülikooli. Vähem kui aasta eest pani ta aluse enda ilmeksimatult äratuntava käekirjaga moebrändile, mis tänaseks lööb laineid nii moepiiblite veergudel kui ka aasta olulisematel moenädalatel.

Olles praktikal Balmaini moemajas, õppis Roberta disainiprotsessi mänguliselt suhtuma ning kasutama traditsioonilisi kõrgmoetehnikaid endale omasel modernsel moel, fookuses maksimaalselt pilkupüüdvad kaunistused ning peadpööritavad tikandid. Täna näeb Roberta loomingut tuntud moe- ja disainilehekülgedel ning ajakirjades, näiteks i-D’s, Hunger magazine’is ning Vogue’is.

Salongiõhtule saabub Roberta Pariisi moenädalalt, mis on ühe disaineri jaoks aasta kõige kiirem aeg. Teemad, mida moekunstnik sel õhtul käsitleb, on seotud nii tema brändi kui ka loometööga. Milline näeb välja ühe alustava, ent juba kõrge lennuga disaineri argipäev? Kuidas ta jõudis enda käekirjani? Millised on lood Roberta autorikollektsioonide taga? Kuidas luua moodi, mis jääb silma? Loomulikult saab kuulda ka kunstniku järgmistest eesmärkidest ja sihtidest.

Õhtut täiustavad klaasike kihisevat ning hõrgutavad suupisted, mille meisterdab kohvik-restorani Kuusk Hernesto peakokk Renee Pärnsalu.

Ürituse osalustasu on 15 eurot.

PS! Kohtade arv on piiratud. Seepärast palume kõigil soovijail registreeruda hiljemalt 16. märtsiks, täites allpool oleva ankeedi. Üritus kestab ca 2 tundi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee

Lisa kommentaar