Rännak õnneliku suhteni

19. märtsil toimuv salongiõhtu on tulvil inspireerivatest mõtetest – kuulajate ette astub raamatu „Naiseks olemise kunstˮ autor Katrin Saali Saul, kelle raamat on tänase seisuga Rahva Raamatu enim müünud teos aastal 2015. Tule ja kuula ning saa osa põnevatest mõtisklustest suhete teemal.

KatrinSaali

Foto: Taavi Jakobson

Neljapäeval, 19. märtsil kell 19.00 algab Rotermanni kvartalis asuvas NORR 11 showroomʼis märtsikuine salongiõhtu, kus saab sõna perepsühhoterapeut, holistiline terapeut ning raamatu ja koolitussarja „Naiseks olemise kunstˮ autor Katrin Saali Saul.

„Lapsepõlves oleme kõik mõjutatud filmikangelastest ja muinasjuttudes elavatest arhetüüpsetest kangelastest – tüdrukutest ja printsessidest. Loeme armastuslugusid ning samastume Juliate ja Margaritadega. Me hingame koos kangelannaga tema partneri ootamise, otsimise või lahusoleku raskuste talumise ajal. Jagame tema ängi, kui ta keelatud armastuse järele õhkab. Aga muinasjutud lõppevad tavaliselt seal, kus reaalelus paarisuhe alles algab. Kooselu algus – muinasjutu grande finale – on reaalsuhtes vaid proloog. Mis juhtub muinasjutu noorte naiskangelastega siis, kui raamatu kaaned sulguvad? Kas nad teavad õnneliku suhte valemit, et nad saaksid elada oma printsiga üksmeeles ja rahus elupäevade lõpuni?ˮ küsib Katrin.

„Suhete hoidmisest, argipäevast ja rutiinist muinasjutud ei räägi. Ometigi mõjutavad muinasjutud läbi arhetüüpide noorte naishingede partnerivaliku kriteeriume, nende suhteootusi ning nägemust mehe ja naise rollidest suhtes rohkem kui aimata oskame või tunnistada tahame. Nii mõnelgi korral moondub arhetüüp stereotüübiks ja unistatud õnnelik elu pudeneb näppude vahelt kui Tuhkatriinu unistus kaheteistkümnendal kellalöögil.ˮ

„Salongiõhtul mõtisklemegi rahuldust pakkuvast suhtest ning analüüsime suhet muinasjutuliste arhetüüpide prisma kaudu pereterapeutilise hingeinseneri pilguga,ˮ räägib Katrin lähemalt jutuks tulevatest teemadest. „Kuidas elada oma elu ja suhted selliseks, et võiksid ühel päeval hallipäisena öelda – minu elu oligi muinasjutt? Järgnevatele põlvedele rõõmuks ja edasijutustamiseks. Sellest, kuidas armastus püsis ja ajas suurenes, kuni surm neid lõpuks lahutas. On see üldse võimalik või kuulub selline mõte ulme valdkonda?ˮ

Tule ja saa osa põnevast õhtust ning mõtlemapanevast arutelust.

Salongiõhtut täiustab Cava Codorniu.

Ürituse osalustasu on 15 eurot.

PS! Kohtade arv on piiratud. Seepärast palume kõigil soovijail registreeruda hiljemalt 18. märtsiks, täites allpool oleva ankeedi. Üritus kestab ca 2 tundi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee.

Lisa kommentaar