Räägime ausalt ja päriselt

Kõik, kes on vähegi tuttavad podcast’i maailmaga, on suure tõenäosusega kuulnud ka Indrek Põldvee algatusel sündinud taskuraadiot „Hakkame tegutsema!”, millest on kujunenud Eesti kõige kuulatum ettevõtlikkuse saade. Peale kolme aastat podcast’i tegemist, on Indrekul kogunenud palju mõtteid, mida laiemalt jagada. Nii toimuski koostöös veebiajakirjaga Femme 100. saate avalik salvestus vinoteegis Vabrik.

indrek

Foto: Erakogu

Indrek on peamiselt olnud kuulaja rollis, aga sellel õhtul ärgitas kohaletulnuid oma kogemustele tuginedes põhjalikumalt mõtlema tänulikkusele, sellele, milliseid keskkondi me loome ja milliseid inimesi oma ellu laseme.

Podcast sündis läbi tema enda läbipõlemise kogemuse, mille kaudu toimus tasapisi ka paranemine ning tema edasine arenemine. Erinevates saadetes on läbiv sõnum olnud see, et ükskõik kui lootusetu olukord ka ei tundu, alati leidub lahendus – mitte alla anda!

Indreku jaoks on oluline olla alati päriselt kohal ja rääkida päris asjadest, seega pole ta ka kunagi saadete jaoks küsimusi valmis mõelnud, vaid lähtub inimesest ja käesolevast hetkest. Isiklik siiras huvi külalise vastu toetab kindlasti ka vestluse väärtust laiemale ringile. Indrek on teadlikult kutsunud oma saadetesse just neid inimesi, kelle mõtted ja kogemused on tema enda jaoks huvitavad ning aitavad avardada olemasolevat maailmapilti. Avatus loob keskkonna, kus räägitakse ja kuulatakse päriselt – tekib vastastikuselt rikastav dialoog, mis mõjub innustavalt ka kuulajatele. 2019. aasta seisuga on saateid kokku kuulatud üle 250 000 korra. Muljetavaldav, kas pole?

Silmapaistvalt tegusa noore mehe jaoks on esmatähtis võtta aega iseenda jaoks – olla kohal, tegelda enda jaoks oluliste asjadega, hoolitseda enda eest. Siinkohal polegi peamine see, mida enda jaoks teed, vaid just see aeg, kus oled vaid sina. Indrek leiab, et kui keegi väidab, et ta ei saa seda luksust endale lubada, kuna kogu aeg on nii kiire, siis sellisel juhul on tegemist aja kehva planeerimisega. Kui pole aega enda jaoks, siis mille jaoks üldse seda on?

Mis siis aitab meil olla edukas ja õnnelik? Indreku jaoks on oluline olla tänulik selle eest, mis on juba olemas ja mis meiega ka ei juhtuks, oleme andnud endast iga päev parima. Kindlasti ka aja võtmine iseenda jaoks – maali, tee sporti, mediteeri – mida iganes, mis aitab sul karussellist maha tulla! Samuti on võtmeteguriks ka distsipliin, mis aitab teadlikumalt mõtestada, kuhu oma aega ja energiat paneme ning millised inimesed meid ümbritsevad. Muu hulgas peaksime igapäev vigu tegema ja mitte neid paaniliselt kartma, sest just nende kaudu õpime ja areneme. Iseasi on see, kui kipume ühte ja sama viga kordama.

Indrekut käivitab visioon ja missioon ning ta on võtnud vastu otsuse, et ta tegeleb ainult nende asjadega, mis talle naudingut pakuvad. Teisi aidates kasvab ta ka ise. Oma elukogemuse jagamine võib meie endi teadmata kedagi teist aidata ja motiveerida. Ja kõigil meist on oma lugu, mida jagada. Julge eksida ja küsida, olla sina ise, päriselt.

Kuula lindistust SIIT

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar