Puhtajooneline stiilsus

Seekordne Femme salongiõhtu toimus moehõngulises keskkonnas. Kuldnõelaga tunnustatud moekunstnik Piret Ilves avas külalistele omanimelise moemaja ukse, et tutvustada lähemalt oma brändi loomisprotsessi ja rõivatootmise telgitaguseid.

Foto Eva-Liisa Orupold

Foto: Eva Liisa Orupõld

Hoolimata sellest, et Piret Ilves on oma pere esimene kunstnik, on tegu inimesega, kelle jaoks on mood ja selle loomine väga loomulik. Juba algklassides tekkinud huvi moemaailma vastu on praeguseks aidanud luua tugeva moebrändi, millel on oma väljakujunenud käekiri ja kindel klientuur.

„Kui lõpetasin keskkooli, polnud mul laual ühtegi muud valikut, teadsin, et tahan minna just moekunsti õppima,” tunnistab Piret.

Pärast õpinguid ja kogemuste omandamist rõivakaubanduse, väljapanekute ja moeajakirjanduse vallas oli vaid üks ja ainuõige samm ennast teostada. Nii sündiski 2009. aastal Piret Ilvese bränd ja moemaja – teadlikult ja vajadusest lähtuvalt, nagu moekunstniku enda looming. Piret peab ennast mitte tüüpiliseks kunstnikuhingeks, vaid ratsionaalseks tegutsejaks, kellele on alati meeldinud loogika ja arvud.

„Olen alati olnud selline oiviku tüüpi, kellele meeldib ise uurida ja õppida,” selgitab ta.

Oma loomingus lähtub moekunstnik puhtast esteetikast, kus inimene ei jää rõiva varju. Piretile on iseloomulik šikk ja puhas disainikeel, mis on vormitud modernseks klassikaks. Disainerina mängib ta oskuslikult proportsioonide, tundliku värvigamma ja detailidega. Vaieldamatuteks ihaldusobjektideks moekunstniku loomingus on kujunenud kašmiirist, mohäärist ja villast valmistatud šikid mantlid ning signatuurilise lipsuga kleidid, sealhulgas ka pulmakleidid. Põnevate aksessuaaridena täiendavad moeloomingut puhta vormiga kübarad. Salongiõhtu külalistel oli suurepärane võimalus seda ilu oma käega katsuda ja proovida, sealhulgas ka verivärsket 2017. aasta kevadsuve kollektsiooni.

Piret tunnistab, et tema loominguline käekiri pole ajas eriti muutunud, aga ehk on see vähem kontrastsem ja rahulikum kui näiteks umbes kümme aastat tagasi Supernooval esitatud kollektsioon. Läbivad märksõnad on lihtsus, ajatus, puhtus, kombineeritavus ja kindlasti naturaalsed kangad. Moekunstniku enda sõnul pole ta mitte mingil juhul nõus tegema allahindlust kangaste kvaliteedis. Samuti lähtub ta loomingus jätkusuutlikkuse olulisusest. Materjalide läbimõeldud kasutatavus, naturaalsus ja kvaliteetne rätsepatöö garanteerivad selle, et tooteid kantakse tihti ja pikaajaliselt. Pireti jaoks on kvaliteetselt teostatud rõivas investeering iseendasse ning ta ise on oma loomingu kandja ja esindaja. Moekunstnik armastab üle kõige kanda lihtsalõikelisi kleite ja seelikuid, kuid tunnistab muiates, et ühe paari teksaseid võib siiski ka tema kapist leida. Kindlasti võiks iga naise garderoobis olla aukohal üks kvaliteetne villane mantel.

Foto Raul Mee

Foto: Raul Mee

„Riiete puhul on oluline multifunktsionaalsus. Ühte kleiti peaks saama vajaduse korral kanda nii kõrge kontsaga kui ka tennistega,” on Piret veendunud.

Enda sõnul jälgib ta huviga tänavamoodi, kuid samal ajal ei lase valitsevatel trendidel ennast eriti mõjutada. Moemaastikul leidub ruumi kõikidele stiilidele ja käekirjadele. Trendide jäljendamisest peab Piret olulisemaks inimese enda isikupära – trendide mitmekesisuses märgata seda, mis endale meeldib ja muuta see omanäoliseks. Tema hindab kõrgelt minimalismi ja 1960. aastate moes valitsevat puhtajoonelisust.

Millised on ratsionaalse kunstniku tulevikuplaanid? Paraku jääb Eesti moemaastik aja jooksul kitsaks ja nii vaatab Piret ka väljapoole. Kindlasti on eesmärk ellu jääda, areneda ja tegutseda. Moekunstnik kinnitab, et ükskõik, kuidas tuuled moemaailmas muutuvad või inimeste maitsed/soovid vahelduvad, jääb ta truuks minimalistliku joonega loomingule. Armastus minimalismi vastu on ajas püsiv. Piret julgustab uudishimulikke kindlasti oma moemajast läbi astuma.

Pireti moeloomingu kodu: https://piretilves.com/

Järgmine inspireeriv salongiõhtu toimub juba 7. detsembril kui rääkima tuleb värvikas meigikunstnik Gerda Miller, mille kohta saade lugeda siit. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga.

Lisa kommentaar