Puhta ja siira tunnetuse jäädvustaja

Femme salongiõhtud jätkuvad hoogsalt ja inspireeritult ka alanud aastal. Neljapäeval, 15. jaanuaril oli kõigil võimalus kohtuda NORR11 show-ruumis avatud pilgu ja ülemaailmselt tunnustatud moefotograafi Katrina Tangiga. Ruum sai täidetud liigutavate fotode ja siiraste lugudega.

Ehedus on sõna, mis iseloomustab kõige ilmekamalt Katrinat ennast ja seeläbi ka tema töid. Katrina on üks nendest kunstnikest, kelle jaoks seostus kommerts millegagi, mis vähendab või koguni välistab kunsti tegemise sügavuse ja puhtuse. Aja jooksul sai aga selgeks, et oma ideede ja oskuste müümine võib olla hoopis panus millegi suurema jaoks. Näiteks on Katrina teinud koostööd MTÜga Oma Pere, mille eesmärk on toetada ja esindada neid perekondi, kus kasvavad teistest vanematest sündinud lapsed. Oluline on lasta lahti kinnistunud ideest teha vaid „sügavat kunstiˮ. Me kõik võime kodus salaja midagi tõeliselt head teha, aga kui me seda teistega ei jaga, siis jääbki midagi andmata ja saamata. Praegu on Katrina ennast kehtestanud oma valdkonnas nii jõuliselt, et ta suudabki pildikeeles puudutada mõjuvamalt ka ühiskondlike murekohti.

Minu oskused ja loovus aitab kellegi ideed ellu viia, miks siis mitte ennast väärtustada ja julgelt tegutseda. Jumal tänatud, et Ameerika mu ellu sattus!
Katrina sooviks oli peale Bournemouthi Kunstiinstituudi lõpetamist saada fotograafiks, keda reaalselt ka tellitakse. Ta peab tähtsaks oma soovide selget sõnastamist ja kõva häälega välja ütlemist. Kes oskab küsida, sellele ka antakse – positiivne suhtumine ja julgus astuda välja oma mugavustsoonist. Südamelähedased personaalprojektid „Maakoolidˮ ja „Suvelaagerˮ sillutasid teed kommertsprojektideni.

Sihikindlalt tegutsedes jõudis Katrina Ameerika tuntumatesse lastefotograafia moeajakirjadesse. Ameerikas töötamise puhul on peamisteks märksõnadeks professionaalsus ja vastutus. Fotosessiooni jaoks on alati palgatud asjatundlik meeskond, kellel on kindlad ülesanded täiusliku lõpptulemuse saavutamiseks. Seejuures on ka fotosessioonidel osalevad lapsed üldjuhul kogemustega modellid, kes teavad mängureegleid ja enda rolli tervikpildis. Fotograafi väljakutseks jääb nupule vajutamisega kinnitada oma visiooni reaalne teostus. Vastutus on siinkohal suur, sest selle kõige taga on paljude inimeste energia ja töö ning loomulikult ka suured summad.

Ehedalt Eestimaast ja inimestest
Õnneks on Katrinal olnud võimalus olla loominguliselt vaba – ta on saanud teha just seda, mis on tema jaoks südamelähedane – laste suur väike maailm. Lapsed on tema jaoks aknaks, mille kaudu ta maailma näeb ja jäädvustab. Nende ehedus ja siirus on miski, mis inspireerib looma ja loodut jagama.

Tunnustatud Eesti moelooja Xenia Joost, kellega Katrinal on juba mitmeid aastaid olnud viljakas koostöö, on öelnud, et Katrina puhul on põnev see, et Katrina ei tööta, vaid ta elab. Ta hingab seda, mida ta teeb. Ja sellisel juhul ei saa lämmatada tema loomingulist hingamist.

Kuigi Katrina on ennast edukalt tõestanud nii Londonis, Pariisis kui ka New Yorgis, ei asenda tema jaoks miski Eesti OMA tunnet. Seda kõike püüab ta loomingu kaudu teistele jagada ning inimesed näevad, kogevad ja tunnevad selle ära. Ehk just see teebki temast ainulaadse Eestist pärit fotograafi, kes suudab oma ideede täideviimiseks tuua Eestisse maailmas tunnustatud stiliste. Katrina väärtustab ka Eestimaa inimeste loomingut ja püüab enda tegevuse kaudu seda maailmale tutvustada. Lisaks välismaa tootjatele teeb ta samuti koostööd kohalike disaineritega nagu näiteks Maarja Tali ja Xenia Joostiga.

Eelmise aasta novembris ilmus meie presidendiproua Evelin Ilvese raamat „Leib. Ilo ja vägiˮ, mille illustreerivate fotode autoriks on Katrina. Ühise koostegemise kaudu on sellesse raamatusse jäädvustatud leiva väärtus ning inspireerivate Eesti naiste sügavus, ilu ja vägi.
Igast kunstnikust räägib aga eelkõige tema looming.

Katrina Tangi kodulehekülg https://www.katrinatang.com

Õdusatest salongiõhtutest on saanud traditsioon. Järgmine inspireeriv kohtumine toimub juba 12. veebruaril, mil rääkima tuleb Oksana Tandit. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud leheküljega.

Lisa kommentaar