Pühendunud meister

16. oktoobri sügisõhtul koguneti taas NORR11 showroomʼi, et kohtuda tunnustatud naha- ja kotidisaineri Kadri Kruusiga. Osalejatel oli lisaks meeldivale ja soojale vestlusele võimalik tutvuda ka tema viimase kotikollektsiooniga.

Üldmulje Kadri Kruusi loomingust on minimalistlik stiilsus, milles on ühendatud kõrge kvaliteet ja funktsionaalsus. Nii nagu hea disain peakski olema. See on võimalik siis, kui hing ei lepi vähemaga kui vaid parimaga. Selle saavutamise eelduseks on töökus, sihikindlus ja sajaprotsendiline pühendumine ning oma asja ajamine. Kuigi Kadri looming on vaieldamatult tänapäevane, on tööprotsessis väärtustatud kõrgelt käsitööliste traditsioone.

„Mind köidab selle ala juures vastandumine – õrn ja naiselik ehe valmib robustseid, jõulisi vahendeid kasutades. Haamer, nuga, naaskel, tangid. Pean tunnistama, et nüüd on tihti need tööriistad koos huulepulkadega minu käekotis.”

Kadri kollektsioonitooted teeb inimlikumaks ja nauditavamaks peale vaieldamatu kvaliteedi ja ilu ka see, et nendel on oma lugu ja mis veel kõige põnevam ‒ neil on ka oma nimi. Näiteks on võimalik lähemalt tutvuda perfektse CLARAGA ning imetleda praktiliselt efektset ANNAT. Enamik aksessuaare on sündinud koostöös kliendiga, lähtudes praktilistest vajadustest ja eelistustest. Nii nagu on olemas erinevad kliendid, on seda ka tooted, mida neil on võimalik tellida.

„Minu aksessuaaride stiil on vastuoluline just nagu ühe tõelise naise hingeelu.

Kadri sõnul tasub endale kotti valides pidada silmas seda, kas see ka tegelikult igapäevases elus kasutust leiab. Mõttekas on läbi mõelda, mida me endaga kaasas peame kandma ja kas tellitav kott vastab nii praktilistele kui ka esteetilistele nõuetele.

Kadri kliendid, kelleks on nii naised kui ka mehed, peavad tähtsaks tarbida vähem, aga teha seda stiilselt, läbimõeldult ja kauakestvalt. Disainertoodete tarbimine pole niivõrd majanduslik valik, kuivõrd just mõtteviisi ja väärtushinnangute küsimus. Kadri sõnul teevad Eesti disainerid head tööd ja miks mitte neid rohkem kiita ning tunnustada.

Kadri lisab, et positiivne tagasiside on alati teretulnud, aga ka mitte nii positiivsest tagasisidest võib kasu olla, sest vaid nii on võimalik muuta negatiivne positiivseks.

Meie täname Sind mõnusa koosolemise ja ilu loomise eest!

Kadri Kruusi omanimeline stuudio asub Tartu mnt. 80K, lisaks saab tema olemasolevat loomingut vaadata ja tellida veebipoest. Peale sellele korraldab Kadri ka kotimeisterdamise koolitusi.

Õdusatest salongiõhtutest on saanud traditsioon. Järgmine inspireeriv kohtumine toimub juba novembris. Seekordne külaline on veel saladuskatte looriga kaetud. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud leheküljega.

Lisa kommentaar