Puhas rõõm elust, šampanjast ja toidust

Teisipäeval, 21. novembril kell 18 on just õige aeg taaskohtumiseks ja mõnusateks vestlusteks. Läheme külla Mulligalerii perenaisele, sommeljeele ja tänaseks seitsme noobli šampanjamaja esindajale Kristel Voltenbergile, kes andis hiljuti välja raamatu „Šampanjaga olen ma rõõmus. Jagades kirge elust, šampanjast ja toidust“.

Foto: Olga Makina

Vestlusõhtul räägib šampanjakultuuri eestkõneleja põhjalikumalt sellest, kuidas endisest juristist ja tippjuhist sai diplomeeritud sommeljee ning Eesti esimene ja seni ainus Dame Chevalier de l’Ordre des Coteaux de Champagne ehk šampanjarüütel, kelle koolitused, üritused ja reisid Prantsusmaa maalilisse Champagne’i piirkonda on šampanjahuviliste seas kõrgelt hinnatud. Lisaks on Kristel Pärnus toimuva Mullfesti idee autor ning on Suvepealinna Šampanjaklubi ellukutsuja.

Kohtumisel kõneleb ta lähemalt värvika raamatu „Šampanjaga olen ma rõõmus” sünniloost. Tegemist on esimese eestikeelse sissevaatega kuningate joogiks ja jookide kuningaks peetava šampanja tootmisse, selle ajalukku ning jätkuvalt põnevasse ja meelierutavasse tänapäeva. Raamatu eriliseks väärtuseks on šampanja kui veini ja toidu sobitamise nõuanded nii seda maailma alles avastama asuvale entusiastile kui ka erialaasjatundjale. Sel õhtul on võimalik raamatut kohapealt soetada ja soovi korral küsida autorilt autogrammi.

Kõiki külalisi ootab lisaks mõnusale vestlusõhtule tervituseks ka klaasike šampanjat Champagne Drappier Premiere cuvée Mulligalerii Special Edition ning pitsikese ratafiat samalt šampanjamajalt, mis sobib sügisõhtutesse nagu valatult!

Osaluspanus 25 eurot. Palume kõigil soovijal EELREGISTREERUDA, kirjutades silvi@femme.ee. Kohtade arv on piiratud!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar