Piret Kartuse maagiline maailm

Femme novembrikuine salongiõhtu tuleb särav, maagiline ja ajas tagasirändav. Ootame teid 14. novembril kell 19.00 inspireeriva ja õdusa olustikuga Särevi Teatrituppa, kus kohtume kodumaad külastava vintage-stiili viljeleva ehte- ja tekstiilikunstniku Piret Kartusega.

PiretKartus

Foto: Erakogu

Salongiõhtu sõpradel avaneb imeline võimalus saada osa Pireti seiklustest laias maailmas ning seni avaldamata moesaladustest – selgub, kuidas tunnustatud kunstnik on viimased 15 aastat väljaspool Eestit elanud ja töötanud. Kuuleme, kuidas valmisid kleidid kuninglikele perekondadele, pitsid ja kangad Chaneli moemajale ning tikandid meie oma Eesti endisele esileedile.

Peale enda loodud muinasjutu, seikluste ja aukartustäratava kogemustepagasi jagab andekas naine mõtteid loomisprotsessist ja materjalidest. Tema kui disaineri jaoks on olulise väärtusega käsitöö ja teadlik materjalikasutus ning tarbimine.

„Minu kui disaineri eesmärk on panna inimesed mõtlema, kuidas ja mida me tarbime,” sõnab Piret. „֦Ise olen seda elukogemustest õppinud. Olen vagabund, ainult et manolodes.”

Boonusena võtab Piret kaasa oma viimase ehete kollektsiooni, mille hulgast on võimalik peale imetlemise mõni ehteasi endale kohapealt soetada.

„Ma ei kasuta loomisel ühtki masinat, ainult oma kahte kätt. Igal ehtel on oma lugu ja kõik materjalid on Euroopast pärit, välja arvatud pärlid ja teatud kivid, mida Euroopas ei leidu. Materjali ostes uurin ma alati, kust see pärit on, ja kui müüjad ei tea, siis ma ei võta seda, kuigi see mulle väga meeldib,” seletab Piret lahti oma põhimõtted.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda, täites allpool oleva ankeedi, et oskaksime teiega arvestada. Õhtu algab kell 19.00 ja kestab ca 2 tundi.

Osalustasu on 15 eurot, mida täiustab spetsiaalselt antud sündmuseks valitud vein.

Kuidas asukoht üles leida?
Särevi Teatrituba on õdus ja ainulaadne kortermuuseum, mis asub aadressil Tina 23-13. Välisukse juures vajutada kellanuppu nr 13 ja tulla teisele korrusele, kus me teid ootame.

Lisa kommentaar