Piire avardades

Suvine Femme salongiõhtu tõi Dokfoto Keskusesse kokku uudistajad, keda suuremal või vähemal määral köidavad fotokunst, disain ja seni avastamata paigad maailmas. Õhtu külaliseks oli fotograaf ja reisiajakirjanik Silvia Pärmann.  Kohapeal oli suurepärane võimalus avastada lähemalt näitust “Riigid, mida pole olemas”, mis võimaldab pilgu heita inimeste argipäeva vabariikides, mis on vabad ja riigid vaid nime poolest.

pilt_005

Fotod: Kalev Lilleorg

Silvia sõnul paelub teda pildistamise temaatikat valides võimalus õppida lähemalt tundma inimesi ja nende päriselusid ning teadvustada ja teavitada, et meie maailmakaart on palju laiem ja mitmekesisem, kui me seda ehk teadlikult tajume.

Kuigi võiks mõelda, et nende riikide saatus ja argielud, mis kulgevad poliitiliselt ebamäärases rütmis, võivad olla üsna ajasse kinni jäänud ja trööstitud, on Silvia jaoks olnud see aastatepikkune rännak laias laastus positiivne ja lõbus teekond. Värve, avastamisrõõmu, külalislahkust ja teatavat huumorit leiab sellelt näituselt kindlasti.

pilt_008

 

Avara vaatega fotograafi eesmärgiks on dokumenteerida pildikeelde tavaliste inimeste normaalset elu, väärtustada põnevat disaini ning imetleda nende inimeste piirideta loovust. Hobused paneelmajade ees pole kindlasti kuigi tavapärane nähtus – elu imelised ja naljakad olemised.

Dokumentaalprojekt “Riigid, mida pole olemas” jääb avatuks kuni 26.07.2020. Lisainfot näituse ja autorituuride kohta leiab Dokfoto kodulehelt https://dokfoto.ee/

Lisa kommentaar