Õhtu õnne kuulutajaga

Kuigi Hiina kalendri järgi saabub uus aasta alles 8. veebruaril, alustasid Femme salongiõhtud värske energiaga uut aastaringi eelmisel nädalal, 21. jaanuaril. Seekordseks külaliseks oli tunnustatud feng shui looja ja hea õnne kuulutaja Janno Seeder. Viimased tosin aastat on ta aktiivselt ja teadlikult tegelenud energia tasakaalustamise ehk harmoonia loomise õpetusega feng shui.

Janno Seederi arvates ei ole horoskoop usu teema, vaid pigem on tegu käitumisjuhistega, mille eesmärk on aidata saavutada vähima võimaliku energiakuluga elust maksimum. Ta võrdleb feng shui’d matemaatilise filosoofiaga – kõike on võimalik välja arvutada ja pikaajalise jälgimise tulemusena ette näha. Iga inimene on siiski oma õnne sepp ning peaks feng shui edu kolmest komponendist (taevane, maine ja isikuline õnn) ise parimad palad välja sõeluma ja enda kasuks tööle panema.

Hiina horoskoobi järgi on oma õnne sepistamiseks just algav tuliahvi aasta väga soodne. On õige aeg lõpuks oma unistused täide viia või veelgi jõulisemalt ja kindlamalt jätkata juba valitud teel, sest algav aasta on kui suur, rahutu ja kiire vooluga jõgi, mille hoovused kergesti kaasa haaravad. Selles kiirevoolulises jões aitabki Hiina horoskoop Seederi sõnul „voolus püsida”, sest ka kaoses on kord ning võimalus võtta ohjad enda kätte. Algav aasta on õige aeg õppida ennast armastama – Ida filosoofia järgi tuleb mõelda endast kui tühjast vaasist. Tühjast just seetõttu, et oleks ruumi õnnel ja rõõmul koguneda. Alles siis, kui vaas on täis ja see üle ajama hakkab, jätkub õnne ja rõõmu ka teistele.

Õnne ja rõõmu tõotab algav aasta tuua küll. Tule ja ahvi kooslus toob endaga kaasa kirgedemöllu, energilisust, armastust, mänglevust ja loovust. Tasub aga meeles pidada, et nende kahe elemendi kombineeritud energiad on nii jõulised, et konfliktid on kerged tulema. Tülide ennetamiseks soovitab Seeder järgida ja luua reegleid. Ees on enesedistsipliini loomise aasta, mis soosib ennetustööd nii kehalises kui ka vaimses mõttes. Siiski tasub ennast ka aeg-ajalt proovile panna ning kasutada ära eesoleva aastaga kaasaskäiv hulljulgus, mida on vaja, et lõpuks iseendaks hakata.

Horoskoopi uskudes, või mitte – tegu on igati väärikate soovitustega. Enda väärtustamine ning unistuste täideviimine on head eesmärgid järjekordseks uueks alguseks. Tänapäeva kiireloomulist elustiili elades unustame tihtipeale endaga tegeleda. „Voolus püsimine” tundub olevat aga hea alternatiiv, et oleks aega enda leidmiseks, hoidmiseks ja kindlasti ka tühjade vaaside õnnega täitmiseks.

Hiinas on tava soovida edu, mitte õnne, sest edu on treeningu tulemusena saavutatav permanentne õnne seisund. Õnnetrenn aga omakorda kõlab nagu miski, mida me kõik peaksime harrastama. Seega soovime kõigile edu õnne treeningul ja sepistamisel! Särtsakat tuliahvi aastat!

Õdusat salongiõhtut täiustasid klaasike kihisevat Billecart-Salmoni ning hõrgutavad suupisted, mille meisterdas kohvik-restorani Kuusk Hernesto peakokk Renee Pärnsalu.

Järgmine inspireeriv salongiõhtu toimub juba veebruaris. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga.

8. veebruaril algab kirgliku TULIAHVI aasta, osale Hiina uusaasta tähistamisel (segavast loobumine, viie elemendi aktiveerimine, soovide esitamine). Vali sobiv toimumiskoht, registreeru aegsasti, sest kohtade arv on piiratud. Lisainfo siit.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar