Õhtu disainimeistriga

Reedel õhtul toimus Femme salongiõhtul midagi täiesti erakordset: pakkusime ainulaadset võimalust saada osa autodisainer Björn Koopi mitmedimensioonilisest maailmast.

Spetsiaalselt salongiõhtuks Frankfurdist Tallinnasse lennanud Björn Koop on igapäevaselt pühendunud autode eksterjööri disainile. Iida galeriis kõneles mees teekonnast autodisainini, oma õpingutest, seiklustest erinevates koolides ning kogemustest, mida elamine ja tegutsemine erinevates riikides talle andnud on. “Luues tuleb alati kontrolli hoida. Kaotism ei tööta ja liigne raamides püsimine viib mandumiseni. Progressiivsus on kontrollitud ja mõtestatud kaotism,” mõtiskles Björn. Ta lisas, et igasuguse edu aluseks on pühendumine: “Oluline on ootamine ja vastupidamine. Vahel peab aega andma, et asjad ise paika jookseks.”

Kargel kevadõhtul tuli lisaks auto- ja tootedisainile juttu ka inspiratsioonist, mõjusatest linnadest ja inimestest, arhitektuurist, moest, fotograafiast ning kunsti ja kultuuri vajadusest inimhingele. Björn rääkis valmistumisest Vaal galerii näituseks “_my PLAYGROUND”, kus kõik autori tööd olid valminud erilises teibimaalitehnikas, seal toimunust ja ettevõtmise järelmõjudest, samuti koostööst AlastiKinoga. Unikaalse teibimaalitehnika on Björn muide ise ajapikku välja arendanud ja demonstreeris seda ka live’is.

Ent õdusas õhtus leidus ruumi ka moele. Nimelt rääkis Björn põgusalt kunstikoti projektist Kadri Kruusiga, pluusidisaini koostööst Jaana Varkkiga ning samuti oma tulevasest fotoprojektist.

Märtsikuu salongiõhtul kõditas maitsemeeli Reval Café Cateringi peakoka Juri Kortšaki kokku pandud hõrgutav suupistevalik, mida täiustas spetsiaalselt antud sündmuseks valitud prosecco.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar