Naiseliku ilu aeg

11. mail toimus Femme salongiõhtu Mammu Couture’i stuudios, kus meil oli võimalus lähemalt tutvuda südika ja inspireeriva moekunstniku Maria Tammeoruga ehk Mammuga ning tema loominguga.

Maikuisel kohtumisel kõneles Mammu oma loost, moebrändi loomisest ja arengust ning loomeprotsessist laiemalt. Ateljee telgitagustega tutvumisel ei piirdutud üksnes põneva kujunemisloo kuulamisega, külalistele oli vaatamiseks ja proovimiseks pandud välja värskendavalt kevadine moelooming. Peale selle olime tõelise naiselikkuse tunnistajateks ka elaval showroom’i moeetendusel. Voogavad kangad, pärltikandid, kaharad seelikud, pastelsed toonid ja naiselikud taljesse töödeldud lõiked lummasid vaatajate meeli ning hinge.

Maria tunnistas, et pole kunagi ajanud taga ülimat trendikust, vaid jälgib traditsioonilisemat ja naiselikku joont, kartmata sealjuures ka lipsukesi, sitse-satse, pärleid ja tikandeid. Moekunstnik tegutseb muust ajaruumist väljapool, luues rõivad, mis kannavad endas eelmiste sajandite naiselikusse ideaale ning klassikalist ilu. Mood, ilu ja käsitöö on tema meditatsioon.

“Ma ei lähe üldise moega kaasa, vaid teen seda, mis mu seest tuleb. See on õrn ning naiselik; samet ja tüll. Mulle meeldivad ootamatud detailid, üllatusmomendid. Kui kõik teeks täpselt ühesugust asja, siis oleks ju jube igav,” tõdeb Maria.

Maria on väga tänulik võimaluse eest osaleda Tallinn Fashion Weekil, mis on talle avanud nii mõnedki uksed ja loonud täitmiseks uued unistused. Lühikese ajaga südameid võitnud ja ennast moemaailmas kehtestanud naine innustab unistama suurelt ja elama julgelt, siis tulevad ka võimalused. Oluline on teha asju, mis endale meeldivad, ja teha kirega. Kogeda seda kõikvõimsat flow tunnet. Isegi kui oskused või teadmised alguses puuduvad või on vähesed, on alati võimalik õppida ja ennast täiendada. Loomise teel ette tulevad takistused ja piirangud on ületamiseks. Kõik suur saab alguse esimesest julgest ja lootusrikkast sammust.

Päevad ja õhtud muutuvad üha soojemaks ja inimesed säravamaks. Moeateljees uudistades võib tabada ennast mõttelt, et suuresti võivad need rõivad jääda ainult imetlemiseks, kui ei ole plaanis mõni pidulikum üritus. Ilusad ja südamega tehtud riided on aga loodud nautimiseks. Moekunstnik julgustab naisi kohast olenemata kandma uhkusega kauneid kleite ja seelikuid, kas või koos mõnusalt mugavate tennistega. Selline diskreetne luksus on üks võimalik viis väljendada elamise võlu.

“Iga naine vajab tähelepanu! Ma tahan kõigile näidata, et kui kleit on tehtud sinu keha järgi ning lõige istub ideaalselt, võib naine kaaluda kas või sada kilo ja ikkagi suurepärane välja näha”, lisab särav Maria kelmikalt.

Mammu Couture’i loominguga saab lähemalt tutvuda kodulehel ja külastada tema ateljeed.

Juunikuus kohtume Salongiõhtu raames veel ühe vägeva naisega – 7. juunil on külaliseks kingagurmaan Vivian Unt. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga.

Lisa kommentaar