Naiselikkuse lätetel

Kevade saabumisega on taas kord hea aeg kokku saada ja leida üles ühendus oma naiseliku väega. 28. märtsil toimuva Femme salongiõhtu inspireerivaks külaliseks on hatha jooga ja tantra õpetaja Jaya Shivani.

jayas

Foto: Mari Rostfeldt

Juristiharidusega naise teekond jooga ja tantrani on olnud loomulik teekond iseendani. Selle käigus on Jayal olnud võimalus toetada ka teisi inimesi, aidates neil tuua rohkem teadlikkust ja harmooniat oma suhetesse ning seksuaalsusesse.

Tänapäeva kiirustavas ja suhteliselt maskuliinses maailmas kipuvad naised Jaya sõnul ennast ära kaotama – ühenduse kadumine oma naiselikkuse, südame ja seksuaalsusega.

“Naist kirjeldatakse kui mehe küljeluud, kelle elueesmärk on seista oma mehe kõrval, sünnitada talle lapsed ja hoida kodu. See aga seab meile nii ootused kui ka kohustused. Naisele pole jäetud ruumi avastamaks seda, kes ta tõeliselt on ja millist elu ta soovib luua,” lausub terapeut mõtlikult.

Meil kõigil on õigus luua oma elu just sellisena, nagu soovime. Oma elu loomist võib vaadelda kui loomingulist protsessi, mille käigus vaatleme ennast ja toome välja enda tõelised värvid.

“Sinu elu peaks olema sinu suurim meistriteos. Meil on olemas lõpmatu number erinevaid valikuid igas hetkes. Meil pole ainult paar valikut, kuidas oma elu elada. Emaks saada ja olla hea abikaasa või elukaaslane ning ehk selle kõrvalt ka veel karjääri teha või siis ka vastupidi,” väidab Jaya veendunult.

Tema sõnul on naisele kingitud võime olla loov. Selleks aga, et meie loovus vabalt voolaks ja saaksime luua oma elust hindamatu väärtusega meistriteose, on meil vaja mõista ja meeles hoida seda, kes me tõeliselt oleme ning mida vajame. Mitte keegi teine ei saa ega pea meie eest meie elu elama ja looma. Samamoodi ei ole ka meil kohustust ega õigust teha seda kellegi teise eest ning püüda olla kõiges teistele meele järgi.

jaya

Kui rääkida naise ja mehe suhetest, siis oleme suuresti kasvanud üles muinasjuttudega sellest, kuidas ühel päeval saabub meie ellu prints valgel hobusel, kes meid päästab, ja seejärel elame õnnelikult koos elu lõpuni. Küsimus on selles, millest me päästmist vajame ja kes reaalselt meie elu suunab ning juhib? Ebaadekvaatsetele ootustele põhinevad suhted kestavad harva elu lõpuni. Ka tõeline õnnetunne ja rahulolu on siin küsitava väärtusega.

Salongiõhtul räägime kõigest sellest, mis seostub naiselikkuse ja meie väega. Kõneleme sellest, mis paneb meid raamidesse ja võtab meilt selle, mis on meie sünniõigus. Otsime koos võimalusi leida üles tagasitee iseenda väeni.

Naine olla on privileeg.

Olete oodatud saama osa inspireerivast õhtust 28. märtsil kell 19.00, kohvikus Kuusk Hernesto (Herne 6), kus külaliste maitsemeeli paitab peakokk Renee Pärnsalu kokku pandud suupistevalik.

Osalustasu on 15. eurot.

Palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjutada silvi@femme.ee.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar