Muutustega sõbraks

Uus aasta toob uue alguse. Nõnda ka Merit Rajule, joogaõpetajale ja Joogafestivali peakorraldajale, kes annab kevade hakul välja teadliku elustiili ajakirja esimese numbri. 19. jaanuaril kell 19.00 toimub kohvikus Kuusk Hernesto salongiõhtu, kus Merit kõneleb muutustest, inspiratsioonist ja naiseks olemise võlust.

Merit Raju_5159_Triin Maasik_v

Foto: Triin Maasik

„Muutused on mu elu loomulik osa: ma kardan neid, aga mõnes mõttes ka otsin,” räägib Merit. „Kui ma tajun, et mingi muutus on tulemas, siis alistun sellele, kuid mitte ohvrimeele, vaid uudishimuga. Kindlasti on abiks positiivsus ja Ingvar Villido teadliku muutuse kunsti tehnikad, mis aitavad vältida takerdumist emotsioonidesse ja uskumustesse, mis mind ei toeta,” lisab ta.

Merit töötas kolm aastat ajakirja Sensa peatoimetajana. Sügisene töökaotus sillutas aga teed ajakirjale Hingele Pai, mis sündis koostöös autori ja fotograafi Marju Randmer-Nellisega. Ajakirja esimene eksemplar näeb ilmavalgust märtsikuus. „See on korraga hirmutav ja õnnistus! Samuti on see tore võimalus unistada, milline on see ajakiri, mida ma teeksin, kui poleks ühtki piirangut. Seda luues olen tundnud loovuse väge, mis on aidanud mind emotsionaalselt ebastabiilsematel hetkedel. Samuti on see andnud teadmise, et meie loomus on loov ja välised kihid pole kuigi olulised,” tõdeb Merit.

Peale Eesti on Merit elanud Soomes, Saksamaal, Belgias ja Austraalias, kus ta on õppinud nii mõndagi kohanemise, enda, inimeste ja maailma kohta. Enda sõnul on ta seeläbi õppinud armastama Eestit kõigis selle toonides.

Viimased kaheksa aastat on Meriti elu loomulik osa olnud jooga. „Tundsin selgelt, kuidas joogatehnikad aitasid mind sünnitades. Laiemas plaanis on see aidanud mul inimesena küpsemaks saada. Varem olin väga emotsionaalne ja sotsiaalne. Praegu olen hoopis tasakaalukam ja tervem kui varem. Jooga on mind ka tohutult inspireerinud, näiteks raamatuid kirjutades. Samuti on see õpetanud end väärtustama ja olema tänulik, et olen sündinud naisena koos kõige erilisega, mis selle juurde kuulub,” selgitab ta.

Merit on avaldanud viis raamatut, korraldab sõprade abiga Haapsalus Joogafestivale ning hindab, et on saanud teha tööalaselt endale kõige südamelähedasemaid asju. „Olen uskunud võimatut ja saanud inspiratsiooni, mis on toetanud mu plaanide teostamist,” väidab ta.

Femme salongiõhtul räägib Merit, mil moel on jooga andnud talle teadmised, kuidas  naiseks olemise erilisust teadlikult hoida ja toita. „Naiseks olemise võlu ning selle rõhutamise viisid on üks minu lemmikteemasid, mida hea meelega edasi annan. Salongiõhtul kõnelen muutustest, inspiratsioonist ning naiseks olemise kunstist. Teeme koos ka lõdvestava ja laadiva meditatsiooni ning jagan teiega ülilihtsat ja maitsvat retsepti hommikusöögist,” sõnab Merit.

Salongiõhtu toimub 19. jaanuaril kell 19.00 kohvikus Kuusk Hernesto (Herne 6), kus külaliste maitsemeeli paitab peakokk Renee Pärnsalu kokku pandud suupistevalik.

Ürituse osalustasu on 15. eurot.

PS! Osalemiseks palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee

Kõigi salongiõhtul osalejate vahel läheb loosi kaks ajakirja Hingele Pai tellimust.

Lisa kommentaar